Sukces przez odpowiednie nastawienie 5/5 (1)

Nasze szczęście w życiu samotnym, jak również nasze szczęście w związkach, jest w dużej mierze determinowane przez nasze nastawienie do siebie samych i do naszego otoczenia. Nasze nastawienie naprawdę przekłada się na rzeczywistość. Nasze myśli przekształcamy na słowa, a te na czyny i nawyki. Z nawyków buduje się charakter, a z charakteru nasz los.

Powyższa prawda życiowa jak najbardziej przekłada się na związki. Miłość musi zaczynać się od naszych myśli, by stała się częścią naszego życia.

Zaczynajmy od siebie

Nie można wychodzić z założenia, że wszystkie potencjalnie interesujące partnerki już dawno są zajęte lub porządni mężczyźni nie interesują się takimi kobietami jak my. Są to wymówki, które powodują, że nawet nie podejmujemy prób znalezienia szczęścia. Nie ma też co nastawiać się na szukanie ideału. Miłości trzeba nie tylko szukać, ale jeszcze trzeba być gotowym na jej przyjęcie.

Jak poczujemy się, kiedy ktoś nas pokocha?

Na tak zadane pytanie często mówimy o poczuciu spełnienia, radości czy uniesienia. Problem polega na tym, że nie powinny to być uczucia dostępne dla nas tylko w sytuacji, kiedy jesteśmy w związku. Nie można być malarzem dopiero w towarzystwie dobrej modelki. Trzeba być dobrym malarzem, by praca z dobrą modelką miała sens. Dążenie do wartości w swoim życiu, do pozytywnych uczuć powinno być dla nas punktem wyjścia w życiu singla zanim zabierzemy się za związki.

Dwa minusy nie dają plusa

Ludzie sukcesu często mówią, że warunkiem osiągnięcia sukcesu jest zachowywanie się tak, jakbyśmy już ten sukces mieli. Nie chodzi na przykład o szastanie pieniędzy, ale o pewność siebie i dążenie do celu. To samo dotyczy związków. Jeśli chcemy znaleźć dla siebie miłość, nie powinniśmy do niej dążyć, by wypełniła nasze życie. Nasze życie już musi być spełnione i ona dopiero powinna zabierać je na jeszcze wyższy poziom. Poczucie pustki przyciągnie tylko więcej pustki, nie miłość.

W życiu nie ma nic pewnego

Trzeba sobie uświadomić, że nie ma w życiu żadnych gwarancji i nikt nie jest w stanie sprawić, że nasza miłość będzie wieczna, że nigdy nie będzie żadnych problemów i że już wszystko jest ułożone do końca świata. Dlatego, chociaż może to dziwnie zabrzmieć, związki nie powinny być fundamentem naszego życia. Powinniśmy być w stanie żyć bez nich, by ich strata nie oznaczała dla nas tragedii i nie powodowała, że non stop jesteśmy kłębkiem nerwów.

Please rate this

3 thoughts on “Sukces przez odpowiednie nastawienie

Dodaj komentarz