Badoo

Badoo nie jest typowym portalem randkowym. I od podkreślania tego faktu zawsze należy rozpoczynać rozmowę o tym znanym serwisie. Czym różni się od klasycznych portali oferujących randki internetowe? W rezultacie można  powiedzieć, że niczym, ponieważ wszystkie funkcje, które się tu pojawiają, są też na innych portalach randkowych. W praktyce korzysta się z nich jednak bardziej w sposób znany z portali społecznościowych niż z serwisów randkowych.

Na głównej stronie serwisu od razu zauważamy imponującą liczbę pokazującą ilość zarejestrowanych użytkowników. Jest to już ponad ćwierć miliarda w 40 krajach świata. Ta liczba z pewnością robi ogromne wrażenie. Równie ważny jest pojawiający się zaraz nad tą statystyką slogan przyświecający całej działalności portalu: „Poznaj nowych ludzi”. Przecież o to tutaj przede wszystkim chodzi. Badoo w sposób szczególny kładzie nacisk na nasze zainteresowania. W zasadzie możemy oprzeć o nie całą naszą działalność na tym portalu.

Przytoczmy pewien przykład. W mieście odbywa się festiwal pieśni ludowych. Nie chcemy iść na niego sami i na portalu Badoo wpisujemy, że lubimy właśnie pieśni ludowe, po czym klikamy w wyszukiwarkę w celu znalezienia osób o określonych parametrach w naszej okolicy (np. kobiet w naszym wieku), które też lubią taką muzykę i potencjalnie będą zainteresowane takim koncertem. Działa to na podobnej zasadzie, co popularna aplikacja Tinder, ale dobór opiera się nie o zdjęcie, ale o konkretne zainteresowania czy preferencje, co w oczywisty sposób jest rozwiązaniem lepszym i skuteczniejszym.

Samo korzystanie z serwisu Badoo jest proste. Można szybko założyć darmowe konto, a po wypełnieniu profilu uzyskuje się dostęp do wszystkich podstawowych funkcji. Interface jest intuicyjny i w dodatku działa ogromna liczba samouczków, szczegółowo tłumaczących działanie i istotę każdej funkcji dostępnej na ekranie. Po wykupieniu konta premium można uzyskać kilka dodatkowych, chociaż niekoniecznie niezbędnych opcji. Należy pamiętać, że będzie się ono odnawiało według wybranej przez nas taryfy tak długo, aż nie zrezygnujemy z subskrypcji, więc o koncie nie można tak po prostu zapomnieć. Przysługuje ono także wszystkim osobom, które namówią do zarejestrowania się na portalu co najmniej 30 przyjaciół.

Badoo dla coraz większej rzeszy osób staje się nowym Facebookiem, który w znacznie mniejszym stopniu zajmuje się wzajemnym szpiegowaniem użytkowników, a nieporównanie intensywniej zachęca ich do eksplorowania wspólnych zainteresowań.

 

Serwis Badoo.pl

18 thoughts on “Badoo

  1. mieszkam od 10 lat w Niemczech, na początku było fajnie, bo sporo nas z Polski pojechało w jednym czasie, ale większość wróciła do kraju, gdyby nie Badoo, nie miałbym tylu nowych przyjaciół, jest OK.

Dodaj komentarz