Przeznaczeni

Przeznaczeni.pl to jeden z tych portali, który łączenie w pary swoich użytkowników traktuje wyjątkowo poważnie. Przeznaczony jest on przede wszystkim dla ludzi, którzy wspólne życie chcą budować w oparciu o religię i tak zwane tradycyjne wartości. Innymi słowy, jest to portal niezwykle silnie sprofilowany, który jednak jest równocześnie zadziwiająco skuteczny w tym, co robi. Wykorzystywany jest tutaj prosty trik socjotechniczny polegający na kierowaniu ludźmi tak, by byli przekonani, że logując się w tym konkretnym portalu są pod względem moralnym lepsi od użytkowników innych podobnych serwisów. Jak można się spodziewać, nie posiada on rekordowej ilości użytkowników, ale także wcale nie odstaje aż tak bardzo od portali nie dzielących ludzi na lepszych i gorszych, gdyż może się pochwalić, według zapewnień twórców serwisu, aż 200.000 aktywnych użytkowników w każdym miesiącu.

Imponujące są za to statystki sukcesów portalu Przeznaczeni.pl. Według danych opublikowanych w portalu, za jego sprawą 18.400 osób stworzyło trwałe pary, w tym zawarto 3.300 związków małżeńskich, a ludziom, którzy poznali się tutaj, urodziło się 5.500 dzieci. Co ciekawe, już na swojej stronie głównej portal prezentuje zdjęcia tych właśnie dzieci.

W Przeznaczonych wcale nie trzeba zakładać nowego konta. Można po prostu zalogować się przez swoje konto w serwisie Facebook. Takie połączenie jest dla tego serwisu randkowego naturalne, ponieważ stawia się tutaj bardzo mocno na jakość profili. Pracownicy serwisu sprawdzają ręcznie konta użytkowników i weryfikują ich prawdziwość.
Same metody wyszukiwania partnera nie są specjalnie skomplikowane i nie różnią się wyraźnie od tego, co znamy z innych portali randkowych. Przeznaczeni zachęcają do szybkiego przechodzenia do znajomości bezpośredniej.

Bardzo rozbudowana jest tutaj część publicystyczno-poradnikowa, gdzie do korzystania z portalu zachęcają między innymi: znany publicysta Szymon Hołownia oraz równie znany dziennikarz Jan Pospieszalski. Pojawia się sporo porad dotyczących szukania miłości w sieci, a także bardzo rozbudowany został dział, w którym singli stawia się w świetle wiecznych samotników.

Ogólnie rzecz biorąc, jest to estetyczny graficznie i wygodny w użyciu, typowo matrymonialny portal, który jednak ze względu na negatywny ładunek ideologiczny może być trudny do przełknięcia dla osób budujących swoją osobowość w jakikolwiek inny sposób, niż w odniesieniu do kościoła katolickiego.

13 thoughts on “Przeznaczeni

Dodaj komentarz