Randki

Duża konkurencja na rynku randek internetowych spowodowała, że wiele portali bardzo mocno zaczęło rozwijać usługi dodatkowe oferowane na swoich stronach. Czasami przejawia się to w postaci dopasowania partnerskiego, gdzie przed poznaniem pierwszej osoby trzeba odpowiedzieć na zestaw wielu pytań. Na innych portalach mamy do dyspozycji ogromne galerie zdjęć o różnej charakterystyce i korzystanie z serwisu potrafi zmieniać się zwyczajnie w galerię online. Jeszcze inne portale oferują dużą liczbę różnego rodzaju całusów, kwiatków, diamencików, serduszek oraz innych tym podobnych zaczepek, które wysyła się ludziom w celu przełamania pierwszych lodów. Która z tych opcji została wykorzystana przez serwis Randki.org? Żadna i to też jest jak najbardziej świadome, celowe działanie.

Pomysłem na randki internetowe na tym portalu randkowym jest maksymalna prostota. Usunięto dosłownie wszystkie funkcje, które znamy z innych serwisów, ale nigdy z nich nie korzystaliśmy lub jeśli już je wykorzystywaliśmy, to kończyło się na zabawie z nimi, a nie na nawiązywaniu nowych znajomości.

Tego typu okrojenie portalu powoduje też, że z miejsca staje się on bardzo przejrzysty, wręcz prosty i niewyszukany w swojej budowie, ale za to zaznajomienie się z mechanizmami jego działania zajmuje około minuty, w co można wliczyć czas potrzebny na założenie własnego konta i wysłanie zdjęcia profilowego. Podkreślmy też, że nie ma tu żadnych kont premium czy VIP. Każde konto jest naturalnie w pełni darmowe i potrzebny jest tylko aktywny adres email, by je założyć.

Nie można mówić o jakimś konkretnym profilowaniu usługi ze strony administratorów portalu. Każda dorosła osoba może się tu zalogować i poznawać nowych ludzi w celu zawarcia przyjaźni lub wejścia w przyszłości w związek małżeński. Z drugiej strony, bardzo łatwo można zauważyć zdecydowanie wyższy odsetek wdowców, emerytów czy osób z dorosłymi dziećmi, czyli po prostu osób dojrzałych. Łatwość obsługi portalu przyciąga tutaj wiele osób, których może trochę mniej spodziewamy się spotkać w serwisie randkowym, co jednak jest błędem z naszej strony.

Trzeba zauważyć, że Randki.org pozwalają na publikowanie swojego numeru telefonu i adresu email, co z pewnością kłóci się z ogólnymi zasadami bezpieczeństwa, ale kameralny charakter serwisu sprawia, że jak do tej pory nie było z tego powodu żadnych problemów.

6 thoughts on “Randki

Dodaj komentarz