eDarling

eDarling jest niemieckim portalem randkowym działającym na wielu rynkach europejskich już od 2008 roku. U nas pojawił się dwa lata później i nawet osoby niezainteresowane randkami w Internecie mogą znać ten serwis, ponieważ jego początki związane były z bardzo intensywną kampanią reklamową.

Warto podkreślać, że jest to niemiecki portal, ponieważ wyraźnie czuć tutaj typowy dla naszych zachodnich sąsiadów „ordnung”. Strona główna jest stosunkowo mało atrakcyjna w porównaniu z innymi serwisami, ale za to jest bardzo treściwa. Prezentuje podstawowe informacje o działaniu serwisu, oferuje kilka ogólnych porad na temat zachowania bezpieczeństwa w sieci (można na nie kliknąć i zapoznać się z regułami zaawansowanymi), a także proponuje założenie darmowego konta.

Uprzedzając trochę fakty, eDarling nie należy do portali szczególnie użytecznych dla osób, które nie wykupią któregoś z typów konta premium. Konto premium podstawowe umożliwia nam nieograniczone kontakty, a konto premium zaawansowane ponadto gwarantuje nam, że nawiążemy w okresie jego obowiązywania określoną liczbę znajomości. Jeśli nam się to nie uda, dostaniemy od portalu darmowe konto premium rozszerzone na okres równy poprzedniej subskrypcji.

Z drugiej strony, od osób posiadających zaawansowaną subskrypcję premium oczekuje się, że będą odpowiednio dbały o swój profil wypełniając go wszystkimi podstawowymi danymi i zdjęciem, a jeśli uda im się nawiązać obiecaną ilość znajomości, na mocy regulaminu same też powinny być aktywne i rozpocząć znajomości z ściśle określoną grupą osób. Nie jest to oczywiście jakieś specjalnie problematyczne wymaganie, ponieważ można je spełnić w ciągu jednego dnia normalnego użytkowania serwisu.

Sporą zaletą eDarling jest śmiertelnie poważne traktowanie dopasowania partnerskiego. Jak przystało na Niemców, mamy tutaj prawdziwy mechanizm naukowy, służący do znajdowania osób dopasowanych do nas. Zaraz po założeniu konta jesteśmy proszeni o odpowiedź na 280 pytań dotyczących naszej osobowości i oczekiwań wobec partnera. Bez ukończenia testu nie da się w zasadzie korzystać z portalu, ale na szczęście istnieje możliwość podzielenia pytań na kilka krótszych zestawów i walkę z nimi w różnych terminach. Trzeba jednak testy wykonać w przeciągu tygodnia, ponieważ po tym czasie wszystkie odpowiedzi zostaną zresetowane.

 

Serwis eDarling.pl

16 thoughts on “eDarling

Dodaj komentarz