Kochać prawdziwie Brak ocen

W życiu można sobie stawiać bardzo różne cele, można poszukiwać różnych wartości i można wreszcie szukać spełnienia na wiele sposobów. Nie ma jednak wyższej formy istnienia człowieka od istnienia w miłości. Prawdziwa, czysta forma miłości nie jest bynajmniej tylko odbiciem jakiegoś romansidła, nienamacalną ideą, do której niby się dąży, ale wszyscy zdajemy sobie sprawę, że coś takiego tak naprawdę nie istnieje. Prawdziwa miłość nie jest modą, etapem życia czy sposobem spędzania czasu.

Miłość jest lekarstwem dla duszy i sposobem, dzięki któremu żyje się w pełni. Stanowi ona kwintesencję nas samych oraz pozwala nam na całkowite uwolnienie się od wszystkiego tego, co w naszym życiu jest złe. Jest to wybaczenie i zrozumienie. Wielu osobom może być trudno to zrozumieć, ponieważ prawdziwa miłość nie jest czymś, co można by przyjąć, na co można się zdecydować i co da się kontrolować.

Są to uczucia, emocje i na pewno nie jest to też samo proste zakochanie się. Zakochać się łatwo, zafascynować kimś, ale już otworzenie się na prawdziwą miłość jest czymś zupełnie innym, wyzwaniem na zupełnie innym poziomie. Kiedy pojawia się ona, nie ma w naszym życiu miejsca na jakiekolwiek inne emocje.

Niestety, dążenie do czystej miłości jest trudne i stanowi poważne wyzwanie, ponieważ nie jest to dla nas stan naturalny i prosty. Nawet jeśli jesteśmy całe życie otoczeni miłością, są to inne rodzaje miłości. Ta jest dla nas początkowo czymś obcym i nawet trochę strasznym. Czujemy się w niej niepewnie, ponieważ zawsze idealizujemy bardzo mocno swojego partnera czy partnerkę. Ta osoba jest dla nas wspaniała, a my jesteśmy jej niegodni. Pojawia się strach przed odrzuceniem, niepewność oraz czasami nawet manipulacja.

Życie staje się współzawodnictwem pod różnymi względami i zdarza nam się nawet zauważyć kopię naszych zachować w działaniach partnera. Jesteśmy wtedy zagniewani, ale takie uczucie szybko mija. Nie da się być złym na osobę, którą się kocha, a wszystkie powyższe przejawy naszej miłości nie są miłością czystą. Jest to nasz strach wobec niej i nieumiejętność pełnego otworzenia się na nią.

Miłość jest w nas i wystarczy pozwolić, by nami zawładnęła, nie bać się więcej konsekwencji, jakie to może przynieść. Prawdziwa miłość nigdy nie sprawi nam zawodu. Wszelkie mądre definicje o prawdziwości miłości czy jej skomplikowaniu można włożyć między bajki. Nie mają nic wspólnego z prawdziwą miłością.

Please rate this

3 thoughts on “Kochać prawdziwie

  1. Miłość to tak rozległe pojęcie, że mozna by o nim pisać wiecznie. “Prawdziwa miłość nigdy nie sprawi nam zawodu” – z tym się niezgodzę, miłość nie jest idealna, miłość nie jest bajką z cudownym zakończeniem. Miłość to życie z drugim człowiekiem na dobre i na złe, z naciskiem “na złe”, bo ten nasz świat wcale nie jest taki kolorowy.

  2. Moja poprzedniczka chyba wyraźnie dostała od życia w kość. Ja tam wierzę w piękną i bezgraniczą miłość, ale o wszystko trzeba umieć samemu zadbać 😉 Z drugiej strony gdyby partner zawsze robił źle, szybko bym go pogoniła, bo miłość to nie tylko jedna strona 😉

Dodaj komentarz