Kogo wybrać na portalu randkowym? 5/5 (1)

Jedną z największych zalet wszelkiego rodzaju portali randkowych jest to, że dostajemy na nich gigantyczny wybór spośród ogromnej masy potencjalnie interesujących nas osób. W jaki sposób wybrać ludzi, którzy mogą być dla nas naprawdę interesujący? Jakie są najpopularniejsze portale randkowe?

Niektórzy z nas wychodzą z założenia, że po profilu i tak niczego się nie dowiedzą i konieczne jest realne poznanie kogoś, więc trzeba zwyczajnie po kolei do wszystkich zagadać i zobaczyć, czy rozmowa się układa.

Nie jest to bynajmniej złe rozwiązanie i oznacza danie równej szansy wszystkim, ale mimo wszystko warto jest przed pierwszym kontaktem spróbować dowiedzieć się czegoś o kandydacie czy kandydatce do otrzymania klucza do naszego serca. Albo przynajmniej do otrzymania zaproszenia na miły wieczór, by nie iść od razu za daleko.

Czas działać

Obejrzeliśmy zdjęcie, poczytaliśmy trochę zainteresowaniach drugiej osoby, zrobiono na nas dobre wrażenie i co teraz? Trzeba zacząć rozmowę. Najważniejsze jest samo nawiązanie pierwszego kontaktu, a potem już to jakoś leci. W czasie tego pierwszego kontaktu trzeba się trzymać kilku prostych zasad:

I. Spiesz się powoli

Pierwszy kontakt nie powinien być płochliwy, ale nie powinien też być szybką formalnością do załatwienia. Zaproszenie kogoś na kawę jest dobrym pomysłem, ale ograniczenie całego kontaktu do jednego słowa „kawa?” na pewno nie zrobi dobrego pierwszego wrażenia. Pierwszy kontakt to swoista ceremonia, element podchodów i traktowanie tego w sposób bezceremonialny mija się z celem.

II. Daj punkt zaczepienia

Przy pierwszym kontakcie chcemy zachęcać drugą osobę do kontaktu z nami. Jeśli napiszemy po prostu „co tam?”, nie zaoferujemy partnerowi żadnego sposobu łatwej odpowiedzi. Czego oczekujemy po takim zagajeniu?

III. Ostrożnie z dowcipem

Poczucie humoru jest zawsze dobre, ale rozpoczynanie jakiegoś kabaretowego show lub czegoś w stylu programów komediowych z Youtube w czasie pierwszej rozmowy kończy się zazwyczaj zniechęceniem partnera do siebie. Nikt nie lubi być wkręcany, zwłaszcza jeśli jeszcze nie została nawiązana nić pierwszego porozumienia.

IV. Spokojnie ze swoimi zainteresowaniami

Odkryłeś właśnie dietę-cud? Cały świat nie musi od razu o niej usłyszeć. Naprawdę.

V. Komplementy tylko z klasą

„Jesteś niezłym ciachem” może i brzmi frywolnie i jest zabawne, ale z pewnością nie jest dobrym sposobem na rozpoczęcie poważnej znajomości dwóch dorosłych osób.

Please rate this

3 thoughts on “Kogo wybrać na portalu randkowym?

Dodaj komentarz