Koniec z samotnością 5/5 (3)

Wiele osób traktuje znajomości internetowe tylko jako zabawę. Sposób na spędzanie wolnego czasu, alternatywę dla telewizji czy jazdy na rowerze. Coraz więcej osób podchodzi jednak do takich znajomości poważnie i upatruje w nich szansy na zakończenie swojej samotności. Przejście od stanu bycia singlem do poważnego związku. Jest to jak najbardziej możliwe i można realnie liczyć na sukces.

Niezależnie od tego, która z opcji jest bliższa czyjemu sercu i oczekiwaniom, obie mają swoje zalety. Obie pozwalają na osiągniecie odpowiedniego dla nich sukcesu. Zawsze jednak trzeba zachowywać tutaj pewien zdrowy dystans. Technologia pozwala nam dzisiaj na bardzo wiele, ale nie warto zatracać tego, co istniało przed jej rozwojem. Tradycyjne sposoby poszukania towarzystwa i miłości cały czas są jeszcze wartościowe. Posiadają w sobie wiele elementów powodujących, że realna rozmowa bywa znacznie przyjemniejsza.

Portale matrymonialne

Internet jest znakomitym narzędziem, ale charakter interakcji na tej niwie sprawia, że działania osób z niego korzystających często są wypaczone. Najczęściej można spotkać się ze zjawiskiem hiperbolizowania, czyli przedstawiania się w świetle, które albo nie jest do końca prawdziwe, albo jest po prostu wykrzywieniem obrazu człowieka.

Mowa tutaj o koloryzacji cech, zagłuszaniu kompleksów, pomijaniu niektórych elementów i dokładaniu zupełnie nowych, nieprawdziwych. Nie są to oczywiście pozytywne zjawiska, ale można je zrozumieć., Ludzie na portalach matrymonialnych szukają dla siebie drugiej połówki i chcą zerwać z samotnością, przez co ich działania są często odrobinę przynajmniej desperackie.

Kontakty na odległość

Takie działanie ma jednak bardzo krótkoterminowy charakter, ponieważ kontakty na odległość za pomocą Internetu są dobre tylko na początek. Po pewnym czasie pojawia się chęć przeniesienia ich na wyższy poziom. W takim momencie nie ma już miejsca na koloryzowanie i przedstawianie siebie w zmienionym świetle.

Rzeczywistość dogania użytkowników portali internetowych, co samo w sobie jest oczywiście pożądane i dobre, ale trzeba mieć na uwadze, że przecież poszukiwania drugiej osoby prowadzi się nie po to, by mieć kogoś na liście znajomych w Internecie, ale by z tym kimś być realnie razem. Nie należy odnosić tutaj mylnego wrażenia – na portalach randkowych można być sobą naprawdę i można się realnie otworzyć.

 

Podpowiadamy:

Co jest ważne w związku z drugą osobą?

W związku zawsze najważniejsza jest szczerość i partnerstwo.

Czy znajomości internetowe mają sens?

Tak, dzięki Internetowi możemy poznać więcej osób o wspólnych zainteresowaniach.

Po czym poznać że facet traktuje Cię poważnie?

Jest miły, szczery i interesuje się drobnostkami z Twojego życia.

Jakie są najważniejsze cechy w związku?

Te cechy to miłość, wierność, zaufanie i szacunek.

Jakie możemy znaleźć typy facetów na portalach randkowych?

Podrywaczy, lanserów, zwyczajnych facetów, romantyków, ale wybór zawsze należy do nas.

 

Please rate this

5 thoughts on “Koniec z samotnością

Dodaj komentarz