Kryzys w związku – jak mu zaradzić? Brak ocen

Badania wyraźnie wskazują, że im dłuższy związek, tym łatwiej o kryzys, wtedy to pojawia się po raz pierwszy pojęcie wypalenia w związku, znudzenia partnerem czy problemy z namiętnością. Co zrobić, aby nie doszło do wypalenia w związku? Jak zaradzić kryzysowi i obrócić go w pozytywne aspekty dla obojga partnerów?

Jak pokonać kryzys w związku?

Kiedy już czujemy, że w naszym związku dzieje się coś niedobrego, często sięgamy pamięcią do początków naszej znajomości i zastanawiamy się jak to właściwie się zaczęło. Jeżeli chcemy pokonać kryzys w związku, powinniśmy umówić się na randkę jak za dawnych lat, przypomnieć sobie pierwsze spotkanie, pierwszy pocałunek.

Jeżeli poznaliście się na portalu randkowym, z pewnością pamiętacie ten dzień, a może zachowaliście gdzieś na pamiątkę konwersacje z waszych portalowych randek? Jak wyglądała wasza pierwsza randka online? Każdy sposób jest dobry, aby wskrzesić uczucia i rozpalić namiętność w związku.

Kryzys na początku związku

Nie każdy związek rozwija się tak samo. Nie wszyscy mają motyle w brzuchu i wybuchają na każdym kroku namiętnością. Jeżeli jednak dopada was kryzys w związku na samym jego początku, warto jeszcze raz zastanowić się czy to na pewno ten partner, ta partnerka.

Czy darzymy drugą osobę prawdziwym uczuciem czy tylko poszukujemy usilnie poszukujemy uczucia i wsparcia, nawet jeżeli druga osoba nas nie pociąga seksualnie. Nie warto wiązać się z przyzwyczajenia albo z obawy, że już nikogo nie poznamy. Lepiej wcześniej zakończyć związek, który nie ma przyszłości, niżeli brnąć w kryzys już na pierwszym etapie związku.

Jakie są objawy kryzysu w związku?

Nie zależnie od tego czy jesteśmy w związku od miesiąca, roku czy od kilku lat, kryzys w związku zawsze ma te same objawy. Jeżeli kryzys w związku objawia się znudzeniem i zupełnym brakiem zainteresowania drugą osobą, jeżeli usilnie poszukujemy namiętności gdzie indziej, to znak że warto zastanowić się nad swoim związkiem i albo go uleczyć, albo zakończyć nie raniąc się nawzajem.

Oczywiście niewielkie kryzysy są po to aby je zażegnywać, aby walczyć o uczucie i relację łączącą dwoje ludzi. Miłość potrafi zwalczyć każdy kryzys w związku, należy tylko właściwie podejść do kryzysowej sytuacji.

Please rate this

Dodaj komentarz