W Internecie mamy mniej zahamowań 5/5 (4)

Portale randkowe dla osób poszukujących miłości w Internecie, początkowo były uczęszczane w dużej mierze przez ludzi z nietypowymi zainteresowaniami erotycznymi. Obecnie jest to zjawisko jak najbardziej powszechne, ale warto jest zwrócić uwagę na tę cechę młodzieńczą miłości internetowej, ponieważ podaje nam ona ciekawą wskazówkę do zrozumienia fenomenu miłości przez kabel internetowy – w Internecie mamy mniej zahamowań.

Łatwiejszy dostęp do kandydatów i kandydatek

Podryw poza Internetem jest zazwyczaj zabawą w dwa kroki do przodu i jeden krok w tył. Mówiąc bardziej obrazowo, staramy się coś o sobie opowiedzieć, ale zawsze chcemy robić to z pozycji bezpiecznej, aby nie narazić się na negatywne reakcje czy ośmieszenie. W Internecie wygląda to zupełnie inaczej, ponieważ nasze przekonania, zainteresowania i preferencje są na pewno podzielane przez większe grono społeczeństwa.

Osoby te niekoniecznie muszą mieszkać i żyć w naszej bezpośredniej okolicy, ale w sieci nie ma to przecież żadnego znaczenia. Poszukiwanie osób podobnych do nas, w zasadzie pod dowolnymi względami jest łatwe i szybkie, a w wyjątkowej formie może przyjąć postać liczącego kilkaset pytań testu dopasowania partnerskiego. Portal randkowy zaoferuje nam osoby, które udzieliły niemalże idealnie takich samych odpowiedzi.

Znika element oszustwa

Trzeba sobie powiedzieć szczerze, że w każdym związku pojawia się element oszustwa na etapie jego pierwotnej budowy. Bywa, że przyjmuje to efekt komiczny, kiedy kobiety nie chcą pójść z mężczyzną na basen w strachu przed rozmazaniem makijażu, a panowie udają, że nie mają żadnych wad. Pierwszy gaf przy podrywanej kobiecie stanowi wielki przełom i nowy etap w związku.

Można się oczywiście z tego śmiać, ale przywdziewanie masek zazwyczaj idzie dużo dalej i sprawia, że pierwsze prawdziwe etapy związku są budowane przez nieistniejące osoby. Potem mija zauroczenie, wady są odkrywane i następuje kryzys.

Takiego kryzysu nie ma w związkach internetowych, ponieważ obie strony są od początku świadome tego, że ktoś nie lubi Lady Pank lub jest fanatykiem gry w kręgle. Tego typu kwestie są odsłaniane na samym początku i jesteśmy pod tym względem całkowicie otwarci.

Szczerość od początku sprawia, że nie musimy w czasie rozmowy ukrywać jakichś niewygodnych faktów. Dla przykładu, miłośnicy niezdrowego jedzenia na pierwszą randkę w realu wybiorą się do rejestracji fast food, a sportowcy pojadą na wycieczkę rowerową. I obie grupy będą z tego w pełni zadowolone.

Please rate this

4 thoughts on “W Internecie mamy mniej zahamowań

Dodaj komentarz