Czy to jest przyjaźń, czy to jest kochanie? Brak ocen

Żeby była miłość, najpierw musi się rozwinąć przyjaźń, a w zasadzie jakieś zwyczajne przyjazne więzy międzyludzkie. Nie należy tutaj od razu za dużo sobie wyobrażać. W świecie, także tym wirtualnym na portalach randkowych, otaczamy się różnymi znajomymi i każda początkowa znajomość ma właśnie taką formę: jesteśmy znajomymi. Wiele takich znajomości posiada prawdziwy lub przynajmniej wyobrażony potencjał na przerodzenie się w coś więcej.

Pan poznaje panią, między nimi iskrzy, dobrze im się rozmawia i całkiem nieźle się rozumieją. Pani okazuje się bardzo sympatyczna, a wizyta na portalu randkowym miała właśnie na celu poznanie kogoś sympatycznego i przekształcenie znajomości w coś więcej. Pytanie tylko, czy faktycznie jest co przekształcać i jak właściwie to zrobić?

Pośpiech to zły doradca

Związki to bardzo delikatna kwestia, ponieważ oznacza konieczność otworzenia się na drugą osobę, a to większości z nas zawsze przychodzi z trudem, zwłaszcza w okolicznościach, które poniekąd implikują zacieśnianie znajomości. Nie warto się spieszyć, ponieważ można wystraszyć drugą osobę. Relacje buduje się z czasem i w wielu przypadkach znajomość przekształca się w to magiczne „coś więcej” zupełnie bez niczyjej kontroli.

Tylko i aż znajomi – friendzone

Poważnym problemem na tym etapie znajomości jest to, czy przyjaźń i bliższe relacje mężczyzny z kobietą to normalny element w życiu mężczyzny, czy raczej wyjątek. Mężczyźni mają często tendencję do wyobrażania sobie bardzo wiele tylko w związku z faktem, że nawiązała się jakaś nić koleżeństwa, z której wcale nie musi rodzić się żadne zainteresowanie romantyczne. Zaprzyjaźnijcie się i jeśli przyjaźń będzie do czegoś realnie prowadzić, stanie się to w niedługim czasie oczywiste, a jeśli nie, sama przyjaźń to też wartość, nawet jeśli za jakiś czas ma zniknąć naturalnym rytmem.

Blitzkrieg to zły pomysł

Kobiety zawsze doceniają wysiłek włożony nie w ich zdobywanie, ale w relacje z nimi. Nie chodzi bowiem o to, by z tygodnia na tydzień pokonywać kolejne etapy wtajemniczenia i w mgnieniu oka zbudować jakiś wymarzony związek, nawet jeśli wydaje nam się, że to miłość od pierwszego wejrzenia. Chodzi raczej o poznawanie się, nawiązywanie prawdziwej nici zrozumienia, a nie tylko flirtowanie. Kobieta będzie czuła się wyjątkowo i zacznie dostrzegać, że znajomość z nią jest dla mężczyzny ważna, więc będzie otwarta na propozycje przekształcenia znajomości w związek.

 

Podpowiadamy:

Co to są relacje międzyludzkie?

Według definicji z Wikipedii to “sposób wyrażania między dwoma lub więcej partnerami interakcji uczuć i postaw

Czy przyjaźń jest najważniejszą wartością w życiu człowieka?

Tak, i jest to zdanie większości społeczeństwa ludzkiego. Niektórzy nawet twierdzą, że bez przyjaźni nie ma miłości.

Jakie powinny być relacje międzyludzkie?

Dobre, poprawne, właściwe. Ludzie powinni się szanować i wzajemnie akceptować.

Najpopularniejsze portale randkowe

W sieci istnieje wiele portali randkowych, aby znaleźć te najpopularniejsze, warto poszukać rzetelnych rankingów portali randkowych.

Poznajmy się przez telefon

Wielu użytkowników portali randkowych, tak rozpoczyna swoje konwersacje na czacie. Jeżeli jesteśmy odważni, oczywiście taka forma poznania się jest równie ciekawa. Zanim jednak podamy swój numer telefonu, warto choć trochę poznać osobę siedzącą po drugiej stronie komputera.

Miłość od pierwszego wejrzenia

Takie uczucie się zdarza, choć w przypadku portali randkowych raczej trudno zakochać się w zdjęciu. Tutaj potrzebna jest większa rozwaga i zachowanie zdrowego rozsądku.

Please rate this

4 thoughts on “Czy to jest przyjaźń, czy to jest kochanie?

Dodaj komentarz