Naucz się rozmawiać z partnerem 5/5 (2)

Z pewnością nie istnieje gotowy przepis na trwały i silny związek, z pewnością nie da się jednoznacznie stwierdzić czy dwoje ludzi będzie ze sobą na dobre i złe. Mimo to warto uczyć się rozmawiać, warto pielęgnować codzienne relacje, a wszystko po to, aby związek miał jak największe szanse na przetrwanie.

Rozmowa to klucz do sukcesu

Jeżeli nie będziesz rozmawiać ze swoim partnerem, do niczego dobrego nie dojdziecie. Wszystkie stosunki opierają się na rozmowach, a najważniejszym z nich jest właśnie związek. Jeżeli tkwisz w relacji z drugą osobą i nie rozmawiacie ze sobą, masz wrażenie że tkwisz w pustym i martwym związku. I to jest najprawdziwsza prawda.

Jak rozmawiać, aby komunikaty słowne trafiały właściwie do drugiej osoby? Co to znaczy, że rozmowa to klucz do sukcesu? Każdy z nas przecież rozmawia, nawet dwoje obcych ludzi potrafi nawiązać rozmowę o pogodzie, polityce bądź innym mało ważnym temacie.

W związku chodzi o szczerą rozmowę, w której nie tylko mówimy, ale również słuchamy i postępujemy według tego co usłyszymy. Bylejakość w tym przypadku to pierwszy krok do porażki. W związku sama fizyczność nie wystarczy. Aby dwoje ludzi mogło żyć ze sobą na dobre i złe, aby mogli oni rozumieć się w każdej kwestii, najważniejsza jest prawdziwa i konstruktywna rozmowa.

Milczenie jest złotem, ale…

Słynne powiedzenie mówi, że „milczenie jest złotem”. Gdzie zatem w tym wszystkim jest miejsce na rozmowę? Często słyszymy od znajomych, że w związku rozumieją się bez słów. I znów nasuwa się pytanie: to po co w takim razie rozmawiać?

Najpierw trzeba rozmawiać „zawsze i wszędzie i o wszystkim”, aby z czasem móc powiedzieć że rozumiecie się bez słów, albo że uwielbiacie przebywać w swojej obecności i milczeć. Aby relacja dwojga ludzi mogła rozwinąć się i awansować do miana trwałego związku, oboje musicie nauczyć się podejmować rozmowę w każdej chwili, kiedy tylko macie na to ochotę.

Słuchaj swojego partnera

Lubisz mówić o wszystkim co cię trapi, ale nie lubisz słuchać? To błąd. Jeżeli rozmowa będzie tylko jednostronna, związek nie przetrwa próby czasu. Musisz nauczyć się słuchać, kiedy Twój partner ma Ci coś ważnego do powiedzenia. Właściwa rozmowa to mówienie i słuchanie. I nie tylko o pogodzie czy polityce, ale o wszystkich ważnych kwestiach, które dotykają was oboje każdego dnia.

Rozmowa to podstawa związku, jeżeli zatem chcecie stanowić szczęśliwą parę, koniecznie nauczcie się ze sobą rozmawiać.

Please rate this

4 thoughts on “Naucz się rozmawiać z partnerem

Dodaj komentarz