Sposoby na samotność 5/5 (1)

Jeżeli należysz do grona samotnych ludzi, jakich na świecie wcale nie jest tak mało, koniecznie zapoznaj się z poniższymi wskazówkami, dzięki którym być może z tej samotności będzie umiał się wyrwać. Jedni są samotni bo właśnie kogoś stracili, inni pozostają w samotności, bo boją się kolejnego związku i ewentualnej straty. Ty jesteś samotny… No właśnie, dlaczego jesteś samotny?

Stado bądź jego brak

Człowiek z reguły żyje w stadzie, mniejszym bądź większym, ale nie zawsze jest otoczony tą samą liczbą ludzi. Jedni czują się wspaniale w towarzystwie, szczególnie będąc w centrum uwagi, inni poszukują tylko jednej bratniej duszy i zacisznego zakątka do rozmowy.

Człowiek urodził się do życia w społeczeństwie, a ponieważ społeczeństwo często irytuje, złości czy też ogranicza, każdy szuka swojej drogi, czasami zbaczając właśnie na drogę samotności.

Nie warto jednak spędzać samotnie każdego wieczoru, wierząc że dzięki temu wystrzeżemy się przed konfliktami i niepotrzebnymi spięciami. Warto postawić wszystko na jedną kartę i zaryzykować, chociażby poprzez rejestrację na jednym z portali randkowych. Samotność nie oznacza wolności, choć oczywiście zdarzają się wyjątki.

Jak przetrwać w święta?

Ponieważ jesteśmy narodem z tradycją i wieloma świętami, a czas ten zwykle spędzamy w gronie najbliższych, jest on najtrudniejszym okresem dla osób samotnych, nawet tych którzy samotni są z wyboru. Warto w tym okresie mimo wszystko wyjść z pod skorupy niedostępności, spotkać się ze znajomymi bądź zaryzykować nową znajomość na portalu randkowym.

„Kto nie ryzykuje, ten nie ma” – mawia słynne przysłowie, które nie tyczy się tylko do ryzyka biznesowego, ale również do ryzyka w poznawaniu nowych ludzi, czy w poszukiwaniu miłości. Święta to czas, kiedy wielu samotnych się ujawnia, szuka wsparcia u innych. Święta to doskonała okazja do umówienia się na randkę online, pierwszego spotkania na portalu randkowym, sprawdzenia w realu co dla nas przygotował los.

Samotność i jej rodzaje

Z pewnością każdy z nas doświadczył chociaż raz w życiu uczucia samotności, a za każdym razem uczucie to było potęgowane przez inne emocje. Często czujemy się samotni, nawet jeżeli wokół nas znajduje się mnóstwo ludzi, dzieje się tak w sytuacjach zagrożenia, stresu czy jakiejś trudnej przeszkody.

Nie zawsze umiemy wyjść ze swoim problemem do najbliższych, a tłumienie go w samym sobie, jednocześnie potęguje samotność, która wyjątkowo nas przytłacza. W poszukiwaniu wyjścia z sytuacji, warto zajrzeć do Internetu. Tutaj znajdziemy wiele miejsc dla samotnych, szczególnie portale randkowe, na których mnóstwo ludzi w różnym wieku tak samo jak my czują się samotni i tak samo jak my poszukują swojej drugiej połówki.

Czy Internet pomaga w wyzbyciu się samotności?

Mało kto został stworzony do samotnego czy też pustelniczego życia, większość ludzi to osoby poszukujące wsparcia u innych, poszukujące miłości i swojej drogi życia. Samotne kobiety, samotni mężczyźni, mimo że jesteśmy z dwóch odmiennych planet, poszukujemy się nawzajem, a tym samym poszukujemy sposobów aby pozbyć się uciążliwego uczucia samotności.

 

Radzimy:

Co zrobić żeby wszyscy mnie lubili?

Bądź sobą, uśmiechaj się i bądź dla wszystkich miły i uczynny!

Dlaczego mężczyzna boi się zaangażować?

Wielu mężczyzn skrywa swoje uczucia. Być może już raz został zraniony i boi się powtórnej porażki.

Jak pogodzić się z byciem singlem?

Jeżeli jesteś szczęśliwy w tym stanie, z niczym nie musisz się godzić. Jeżeli nie chcesz być singlem, wyjdź do ludzi, a to się zmieni!

Jak radzić sobie z samotnością w związku?

Pomyśl o sobie i o własnym dobrym samopoczuciu. Przypomnij sobie o pasjach i zainteresowaniach, może dzięki temu odnajdziesz siebie.

Jak radzić sobie z samotnością za granicą?

Jeżeli jesteś samotny, zarejestruj się w portalu randkowym dla emigrantów, tam z pewnością znajdziesz wiele bratnich dusz.

Jak sobie radzić z samotnością po rozwodzie?

Samotność po rozwodzie nie jest łatwa. Tutaj pomocą mogą okazać się przyjaciele. A może portal randkowy dla samotnych?

Jak zdobyć faceta który boi się związku?

Musisz być ostrożna i delikatna. Jeżeli widzisz że mu na Tobie zależy, daj mu więcej swobody i okaż wsparcie. Może wcześniej miał nieprzyjemne doświadczenia i dlatego boi się powtórnie zaangażować. Szczera rozmowa czyni cuda!

Kiedy facet zaczyna się angażować?

Kiedy każdą wolną chwilę spędza z Tobą, kiedy zawsze możesz na niego liczyć, kiedy rozumiecie się bez słów. Tych epitetów można by wymieniać wiele. Kobieta doskonale wie, kiedy facet jest zaangażowany na maksa 😉

O czym rozmawiać w towarzystwie?

W towarzystwie najlepiej rozmawia się o wspólnych zainteresowaniach i pasjach. Nie warto natomiast poruszać tematów związanych z poglądami religijnymi i politycznymi. W trakcie rozmowy ważny jest również uśmiech i umiejętność słuchania drugiego rozmówcy.

Please rate this

5 thoughts on “Sposoby na samotność

Dodaj komentarz