Singiel na swoim ma łatwiej Brak ocen

Jak w dzisiejszych czasach wygląda singiel? Co robi i jak żyje? Czy jest to bogaty czy raczej średnio zamożny człowiek? Te i inne pytania nasuwają się, gdy chcemy poruszyć tematykę singla w średnim wieku. Jeżeli mężczyzna bądź kobieta ma już swoje zasłużone trzydzieści parę lat i nadal pozostaje stanu wolnego, z pewnością w życiu ma już wiele, dobrze rozpoczętą karierę zawodową, zadowalającą pensję, mieszkanie na wynajmie…

Single z rodzicami…

W nieco trudniejszej sytuacji są single, którzy nadal mieszkają z rodzicami, oni bowiem zwykle niczym się nie martwią, są wolni i niezależni, a przy tym nadal żyją pod skrzydłami „opieki rodzicielskiej”. Wolą żyć w niezobowiązujących związkach, niż decydować się na pełną odpowiedzialność za swoje życie.

Najwyższa pora, aby pomyśleć o własnym mieszkaniu bądź domku jednorodzinnym, aby się ustatkować. Prawda jest bowiem taka, że nikt z nas nie chce pozostać samotnym do końca życia.

Kariera nie jest najważniejsza

Obecnie na pierwszym miejscu zwykle stawiamy pracę, karierę czy wygodnie urządzone mieszkanko dla jednej osoby, a dopiero w dalszej perspektywie czasu myślimy o związku oraz o możliwości założenia własnej rodziny. To błąd. Wiecznie młodzi nie będziemy, a jeżeli przegapimy czas na założenie rodziny, pozostanie nam już tylko samotność i praca.

Jeżeli nie wynajem to co?

Jeżeli obecnie wynajmujemy kawalerkę, tak charakterystyczne gniazdko dla singla, warto pomyśleć o czymś większym. Może jakiś mały domek na obrzeżach miasta? Może warto zainwestować oszczędności w remont domu, który w przyszłości będzie zwieńczeniem najskrytszych marzeń? Może czas wybrać płytki do łazienki, meble do kuchni czy tralki na taras i zapomnieć o codziennej beztroskiej zabawie?

Kiedy poznamy wybrankę swojego serca, ten czynnik może zaważyć na szybszym ustatkowaniu się. Kiedy zdecydujemy się na poważny związek, być może zaczniemy myśleć o małżeństwie i powiększeniu rodziny. A jeżeli już będziemy mieli choć niewielki domek, przyszłość będzie klarowała się w tęczowych barwach, bez problemów i trosk o kolejne jutro.

 

Podpowiadamy:

W jakim wieku założyć rodzinę?

Dziś młodzi coraz później decydują się na zakładanie rodziny. Kobieta jednak musi pamiętać o zegarze biologicznym, dlatego dla niej najlepszym wiekiem będzie okres między 20 a 30 rokiem życia.

Jak wziąć odpowiedzialność za własne życie?

Pierwsza praca, rachunki do zapłacenia, własne mieszkanie, to syndromy dorosłości i odpowiedzialności. Jeżeli masz kontrolę nad tymi czynnikami, z pewnością jesteś odpowiedzialny.

Jak zainwestować oszczędności w remont domu?

Trudno jest oszczędzać, szczególnie gdy zarabia się najniższą krajową. Jeżeli jednak będziesz odkładał nawet drobne kwoty, z pewnością uda Ci się zrealizować wymarzony remont domu.

Jak żyć samotnie i nie zwariować?

Znajdź ciekawe zainteresowanie, zacznij spacerować, poszukaj nowych znajomości w sieci. Każdy sposób jest dobry, aby wyjść z samotności.

Gdy facet chce mieć z Tobą dziecko?

Jesteście ze sobą już kilka lat i coraz częściej rozmawiacie o dzieciach. Kiedy facet chce mieć z Tobą dziecko, to znak że jego zaangażowanie jest pełne i chce być z Tobą na dobre i złe.

Mam 35 lat i jestem sam. Co mam zrobić?

Zarejestruj się na jednym z portali randkowych, tutaj również jest wiele samotnych osób w Twoim wieku. Wypełnij profil, wstaw aktualne zdjęcie i zacznij pierwszą rozmowę, a szybko zapomnisz co to samotność.

 

Please rate this

4 thoughts on “Singiel na swoim ma łatwiej

Dodaj komentarz