Wanda, co Niemca nie chciała 4.5/5 (2)

Nie będziemy tutaj mówić o Wandzie, albowiem ma ona jedynie obrazowo ukazać głębię tematu. To kim ona była, nie ma dla nas żadnego znaczenia. Dużo bardziej istotne jest to, że coraz większa grupa naszych rodaków wyjeżdża do Niemiec w poszukiwaniu lepszego życia.

Chęć zarobienia większych pieniędzy

W pierwszej kolejności oznacza to chęć zarobienia większych pieniędzy, a inne sprawy prywatne zwykle w momencie wyjazdu nie są w ogóle rozpatrywane. Kiedy już jednak udaje się znaleźć dla siebie lokum, złapać jakąś pracę i życie zaczyna się układać… Czasami przez jakiś czas żyjemy jeszcze z rozpędu, ale potem jednak zaczynają się odzywać potrzeby związane z bliskością. Zabieramy się za randki i szukanie dla siebie drugiej połówki.

Randki niemieckie to wyzwanie

Randki niemieckie to jednak wielkie wyzwanie dla Polaków. Nie trzeba tego specjalnie tłumaczyć nikomu, kto mieszkał w tym kraju lub dalej w nim mieszka. Jedynie dla ludzi, którzy z Niemcami nigdy nie mieli większej styczności, będzie to naprawdę spore zaskoczenie.

Osoby mieszkające w Niemczech, to już nie tylko sami rodowici Niemcy. Są oni wyjątkowo chłodni w stosunkach z innymi, nastawieni jedynie na transakcyjność wszelkich znajomości. Dodatkowo Polacy w Niemczech bardzo szybko zauważają, że niemiecki humor zupełnie nie przypomina naszego humoru z Polski. Randki w Niemczech traktowane są w zupełnie inny sposób niż u nas. Każdy od razu się zastanawia, w jaki sposób zorganizować sobie polskie randki w Niemczech?

Polskie randki w Niemczech

Klasyczne sposoby są dwa. Pierwszy z nich każe nam wejść na najpopularniejszy niemiecki portal randkowy i tam poszukiwać bliższej znajomości z kimś z naszego kraju. Poszukiwania zwykle nie są łatwe i na jednego porządnego kandydata czy kandydatkę przypada 50 osób zupełnie dla nas nieinteresujących. I nie oszukujmy się – nie jest to kwestia jakichś uprzedzeń czy niewłaściwych preferencji. Po prostu takie osoby nie przypadają nam do gustu.

Druga opcja to portale ogólnopolskie, ale emigrantów jest tam bardzo niewielu, a nawet jeżeli są Polacy mieszkający właśnie w Niemczech, to trudno im się odnaleźć i umówić na randki. Niemcy to wielki kraj, a co za tym idzie i wiele kilometrów jakie dzielą Polaków od swoich rodaków.

Portale randkowe dla emigrantów

Najlepszą opcją są portale zakładane specjalnie dla osób znajdujących się na emigracji. Dla Polaków mieszkających w Niemczech został na przykład stworzony portal buziak.de, który jest znakomitą alternatywą polskiego portalu.

Jego wyróżnikiem jest to, że zbiera w jednym miejscu emigrantów znajdujących się w określonej lokalizacji. Pomysł jest prosty i jeśli założyć, że rolą portalu randkowego jest znajdowanie osób potencjalnie z nami kompatybilnych, powinno się to okazać naprawdę wielkim sukcesem dla osób poszukujących miłości na obczyźnie.

Please rate this

One thought on “Wanda, co Niemca nie chciała

Dodaj komentarz