Wirtualne randki 4/5 (1)

Świat wokół nas zmienia się w zawrotnym tempie. Nie da się tego nie zauważyć, a wszelkie próby ignorowania postępu są skazane na porażkę. Do przodu idzie technika i organizacja naszego życia. Mamy w kieszeniach nowoczesne narzędzia komunikacyjne, smart są nawet tostery, a forma naszej rozrywki zmieniła się całkowicie.

Usprawnienia w naszym życiu sprawiły, że możemy z niego korzystać pełnymi garściami, bo mamy więcej czasu na samorealizację czy poznawanie rzeczy, o których do niedawna mogliśmy co najwyżej poczytać w książkach. Innowacje weszły nawet na pole naszego życia romantycznego i zaczęły oferować nam wirtualne randki jako sposób na poznawanie nowych ludzi.

Miłość z Internetu

Współczesny świat szumu informacyjnego powoduje, że często mamy problemy ze zwykłymi relacjami międzyludzkimi. Zrobienie pierwszego kroku, nawiązanie znajomości czy zaproszenie na spotkanie okazuje się być poważnym wyzwaniem, któremu nie potrafi sprostać nasze zdenerwowanie i strach przed kompromitacją. Dający ułudę anonimowości Internet przychodzi tutaj z pomocą i pozwala bez większego stresu rozpocząć rozmowę z kimś zupełnie nowym.

Portale randkowe oferują także poczucie bezpieczeństwa kobietom, które w świecie demonizującym mężczyzn cały czas chcą zachowywać pełną kontrolę nad wszystkimi interakcjami. Co więcej, znajomości internetowe zazwyczaj nie skupiają się od razu na cielesności i języku ciała, jak znajomości klasyczne, ale pierwsze kroki stawiamy raczej w towarzystwie tematów zwianych z naszymi zainteresowaniami czy przekonaniami. W ten sposób czujemy, że mamy więcej do zaoferowania drugiej osobie.

Budowanie znajomości internetowej

Portale randkowe nie są oczywiście sklepami internetowymi z miłością i sam fakt wirtualnego nawiązywania znajomości nie oznacza jeszcze, że wszystko od razu samo się dla nas ułoży. Dalej trzeba się odpowiednio zaprezentować, co w praktyce oznacza bardzo często raczej tajemniczość niż pełną otwartość.

Internet to miejsce, gdzie równocześnie pojawia się cała masa osób i nie jest łatwo sprawić, by to właśnie nami zainteresowała się druga osoba. Z drugiej jednak strony, jeśli już rozmowa się zacznie, łatwiej jest ją podtrzymać, a potem powoli pielęgnować i prowadzić do stanu, w którym można ją przenieść do realnego życia. Napisanie na komunikatorze to pierwszy krok do znajomości, ale pierwszym krokiem do związku jest dopiero pierwsze faktyczne spotkanie.

Please rate this

3 thoughts on “Wirtualne randki

Dodaj komentarz