Walentynki osób po czterdziestce 3/5 (1)

Wśród użytkowników serwisów randkowych Walentynki są świętem zdecydowanie bardziej popularnym, niż ma to miejsce w naszym społeczeństwie, gdzie większość osób jest zainteresowana nim raczej w stopniu umiarkowanym lub znikomym. Na portalach randkowych 2/3 osób deklaruje, że w jakiś sposób uczci walentynki i co ciekawe, aż połowa użytkowników oczekuje, że mogą one być wiązane z jakimś przełomem. Mimo to, jako podstawowy powód zorganizowania randki internetowej w tym dniu deklarują po prostu chęć spotkania się z kimś dla siebie ważnym. Przynajmniej potencjalnie.

Użytkownik po czterdziestce

Osoby po czterdziestym roku życia to osoby dojrzale, które wiedzą, czego chcą. Niemal wszystkie z nich deklarują, że są w stanie jeszcze znaleźć dla siebie miłość życia, a zdecydowana większość jest przekonana, że to właśnie portal randkowy będzie miejscem, gdzie się to wydarzy. Co ciekawe, takie osoby wierzą też, że stery życia mają cały czas w swoich rękach i 2/3 respondentów jest zdania, że sami doprowadzą do zmian w swoim życiu. Nie czekają na szczęście czy los. Chociaż prawie wszyscy zauważają, że znalezienie miłości w tym wieku jest trudne, tylko 1 osoba na 10 jest zdania, że jej pobyt na portalu randkowym, choć przyjemny, najpewniej nie zakończy się żadnym poważniejszym sukcesem.

Wiek ma znaczenie

Wśród osób w piątej dekadzie życia, które logują się na portalach randkowych, zdecydowana większość szuka osób nie starszych od siebie lub przynajmniej w podobnym wieku. Możliwość wybrania starszego partnera lub partnerki deklaruje jedynie co 6 osoba. Warto zauważyć tez, że dla połowy użytkowników podstawowym celem rejestracji na portalu randkowym jest znalezienie nie tyle miłości, co przyjaźni. Miłość jako podstawowy cel ich działania deklaruje jedynie 40%, co oznacza, że wierzą w miłość, ale nie w miłość za wszelką cenę.

Najważniejsze jest towarzystwo

Kiedy osoby randkujące po czterdziestce opowiadają o poszukiwanym przez siebie partnerze lub partnerce, najczęściej mają skromne wymagania. Przede wszystkim chodzi im o uczciwość, energiczność i towarzyskość swoich potencjalnych drugich połówek. Szukają też poczucia bezpieczeństwa i chcieliby związać się z osobami bez nałogów. W życiu najbardziej cenią sobie zdrowie, miłość i uczciwość.

Nieregularne randki

Chociaż czasu już nie za wiele, przeciętna liczba spotkań poza Internetem dla takich osób to zaledwie kilka w ciągu roku.

Please rate this

4 thoughts on “Walentynki osób po czterdziestce

Dodaj komentarz