Jak uśmiecha się kobieta? 5/5 (1)

Kobiety od zwyczajnego porozumiewania się za pomocą słów, bardzo często wolą gesty i mimikę twarzy. Właśnie dlatego oczekują, że domyślimy się kiedy coś jest nie tak. A my biedni mężczyźni czekamy, żeby nam powiedziały, o co właściwie im chodzi.

W praktyce relacji męsko-damskich bardzo ważne jest zawsze komunikowanie się za pomocą uśmiechu. Trzeba zauważyć, że ogromne znaczenie ma tutaj to, by był to uśmiech zdrowy, bo nawet jeśli nie będziemy go szczędzić i śmiejemy się naprawdę pięknie, zęby “ozdobione” ubytkami, krzywe i zaniedbane, z miejsca sprawią że stracimy w oczach kobiety bardzo wiele punktów. Co więcej, Panie też muszą być na to wyczulone, ponieważ niezadbany uśmiech to z pewnością przeciwieństwo afrodyzjaków. Mając już za sobą tę nieprzyjemną kwestię, sprawdźmy na jakie sposoby uśmiechają się kobiety.

Kategoria I: Uśmiech Szczery

Szczery uśmiech to uśmiech związany z radością, taką szczerą i serdeczną, lub uśmiech po opowiedzeniu dobrego dowcipu. Jego elementem wyróżniającym jest to, że śmieje się wtedy cała twarz. Nie każdy od razu odsłania komplet zębów, ale u każdego śmiać się będą oczy, co oznacza, że mięśnie w okolicach kości policzkowych pójdą do góry. Nieszczery uśmiech najłatwiej poznać właśnie po tym, że śmieją się tylko usta, a cała reszta jest niewzruszona. Szczery uśmiech od razu dodaje nam dodatkowe dwa punkty w skali atrakcyjności, natomiast nieszczery uśmiech może mocno zniechęcać.

Kategoria II: Uśmiech Figlarny

Uśmiech figlarny jest zazwyczaj połączony z lekkim skrzywieniem głowy i wycofaniem się. Jest to zaproszenie do flirtu, a często do czegoś więcej, które jednak jest tak mocno zawoalowane, jak to tylko jest możliwe. No bo przecież trzeba się szanować i niech to on się stara! Panowie lubią taki uśmiech, a niektórzy są wręcz zakłopotani, kiedy zamiast niego pojawia się większa bezpośredniość.

Kategoria III: Uśmiech Tajemniczy

Kobieta siedzi, nic specjalnego nie robi i nagle się do siebie delikatnie uśmiecha, podnosząc jedynie kąciki ust? Prawdopodobnie przypomina sobie coś przyjemnego z przeszłości, tej bliższej lub dalszej. Nie ma to nic wspólnego z nami, Panowie.

Kategoria IV: Uśmiech Pruderyjny

Spora część mężczyzn mówi, że lubi kobiety bezpośrednie, czyli takie które wiedzą czego chcą. W rzeczywistości wolą takie, które udają, że nie wiedzą czego chcą. I chociaż jest to bardzo politycznie niepoprawne, właśnie takie podejście prezentuje czwarta kategoria kobiecych uśmiechów – uśmiech pruderyjny.

Please rate this

3 thoughts on “Jak uśmiecha się kobieta?

Dodaj komentarz