Z kim przestajesz, takim się stajesz 5/5 (1)

Niewiele osób w dzisiejszych czasach wierzy w starodawną mądrość, że przeciwieństwa się przyciągają. Dzisiaj wiemy już całkiem dobrze, że przyciągają się podobieństwa i to one tworzą dobrane pary. Na tej zasadzie działają też w większości portal randkowe, które oferują mnóstwo narzędzi pozwalających na znajdowanie osób podobnych do nas.

Portal randkowy może nam zaoferować złożony mechanizm dopasowania partnerskiego, ale trzeba też zauważyć, że najprostsze dobieranie osób pod względem tego, gdzie mieszkają i ile mają lat, to także mechanizm dopasowania partnerskiego i poszukiwania osób podobnych do nas. Podobieństwo to droga do udanego związku.

Pierwszy krok – czy szukamy czegoś interesującego?

Duży błąd, jaki popełnia wiele osób poszukujących miłości na portalach randkowych, to stawianie na przygodę. Panie zwykle zakładają, że chociaż same za często nie ruszają się z domu, to chciałyby mieć mężczyznę, który non stop będzie je gdzieś zabierał. Co się pisze w profilu randkowym, kiedy tak naprawdę nie za bardzo wiemy, co tam wpisać?

Każdy lubi podróże. Potem niestety kończy się to tym, że nawet jeśli sami jesteśmy wstanie zaakceptować początkowo ciekawą cechę drugiej osoby, brak jej realnego odwzajemnienia w nas może być i pewnie będzie poważną przeszkodą z drugiej strony dla zbudowania związku. Podany przykład dotyczy kobiet, ale panowie popełniają dokładnie ten sam błąd.

Uciekamy od utartych schematów

Jedną z najczęściej pojawiających się sugestii na portalach randkowych jest to, by wyróżniać się z tłumu. Nie chcemy być zwykłymi szaraczkami, którzy nie za bardzo wybijają się z tłumu, bo ktoś taki nie będzie miał „przyciągania”. Jest to kolejny poważny błąd, ponieważ wtedy przestajemy być sobą. Jest on najczęściej popełniany przez osoby, które na randki online umawiają się dopiero od niedawna i nie rozumieją, że na takich randkach nie warto być kimś innym, niż jesteśmy naprawdę.

Dopasujemy się od siebie

W żadnej kwestii nie wolno jednak przesadzać. Ludzi zgadzających się we wszystkim nie ma. Kobiety i mężczyźni mają różne zainteresowania i hobby. Związki wiele rzeczy robią osobno lub z innym poziomem entuzjazmu. Budowanie związku to upodabnianie się do siebie, czasami nawet złapanie jakiegoś pozytywnego bakcyla od drugiej osoby. Warto zatem próbować tak długo, aż nie pojawiają się żadne jaskrawe czerwone światła. W każdej znajomości warto iść na ustępstwa. Nie trzeba rezygnować tylko dlatego, że dopasowanie nie jest idealne.

Please rate this

3 thoughts on “Z kim przestajesz, takim się stajesz

Dodaj komentarz