Nasze preferencje na portalach randkowych 4.5/5 (2)

Kim właściwie są ludzie pojawiający się na portalach randkowych? Czy posiadamy na ten temat jakąkolwiek wiedzę, która nie byłaby powtarzaną tysiąc razy plotką i stereotypem? O dziwo, taka wiedza istnieje. Same portale randkowe, ale też różne instytucje badawcze, starają się od czasu do czasu badać statystycznie polskich internautów z portali randkowych. Kim oni są i jakie mają cele?

Panny i kawalerowie

Większość osób, jakie poznamy na portalu randkowym, to panny i kawalerowie. Połowa panien jest stanu wolnego, a w przypadku panów odsetek przekracza 68%. Typowy pan z portalu randkowego ma 28 lat, a pani ma lat 27. Co ciekawe, na drugim miejscu pod tym względem są osoby mające 38 lat. Warto zauważyć, że mocno rośnie liczba użytkowników po 50. roku życia, a zdarzają się osoby niemal dwa razy starsze.

Dobre wykształcone portale

Na portalach randkowych ludzie są lepiej wykształceni niż w społeczeństwie w ogóle. Wśród panów 20% ma wykształcenie wyższe, a 48,5% średnie. W przypadku pań liczby kształtują się odpowiednio na poziomie 33% i 39%. Z kolei osoby wskazywane jako pożądane to zwykle osoby z wykształceniem średnim.

Nie mamy dzieci

2/3 osób na portalach randkowych jest bezdzietne, ale pojawiają się tutaj bardzo duże różnice odnośnie płci. Tylko 1 na 5 panów ma dzieci. W przypadku kobiet jest to aż 1 na 2. Co ciekawe, niemal połowa panów deklaruje chęć posiadania kolejnych lub pierwszych dzieci. U pań jest to tylko 1 na 3. Z kolei “twarde nie” dzieciom mówi blisko 30% pań. Wśród panów ten odsetek jest wyraźnie poniżej 10%.

Budowa ciała

Ten stosunkowo drażliwy temat jest bardzo lubiany przez naukowców, chociaż nie jest łatwo uzyskać tutaj realne dane. Interesujące może być to, że 1/3 osób w ogóle nie mówi nic o swoich preferencjach odnośnie sylwetki. Wśród osób, które takie preferencje deklarują, około połowy dla obu płci stanowią koneserzy sylwetek szczupłych. Do preferencji odnośnie sylwetki puszystej przyznaje się co 8 kobieta i co 7 mężczyzna.

Możliwość przeprowadzenia się

Mobilność w naszym społeczeństwie jest stosunkowo niewielka. Rzadko się przeprowadzamy i nie za bardzo lubimy zmieniać pracę. Tym niemniej, miłość wydaje się być tutaj dobrym motywatorem. Aż 60% wszystkich osób na polskich portalach randkowych byłoby skłonne do przeprowadzki, jeśli oznaczałoby to szansę na wartościowy związek. Niestety, badanie nie precyzuje, jak duża byłaby to mobilność i czy przypadkiem nie ogranicza się do sąsiedniej wsi.

Please rate this

4 thoughts on “Nasze preferencje na portalach randkowych

Dodaj komentarz