Czy to jest przyjaźń, czy to jest kochanie? No ratings yet.

Żeby była miłość, najpierw musi się rozwinąć przyjaźń, a w zasadzie jakieś zwyczajne przyjazne więzy międzyludzkie. Nie należy tutaj od razu za dużo sobie wyobrażać. W świecie, także tym wirtualnym na portalach randkowych, otaczamy się różnymi znajomymi i każda początkowa znajomość ma właśnie taką formę: jesteśmy znajomymi. Wiele takich znajomości posiada prawdziwy lub przynajmniej wyobrażony potencjał na przerodzenie się w coś więcej. Pan poznaje panią, między nimi jako tako iskrzy, dobrze im się rozmawia i całkiem nieźle się rozumieją. Pani okazuje się bardzo sympatyczna, a wizyta na portalu randkowym miała właśnie na celu poznanie kogoś sympatycznego i przekształcenie znajomości w coś więcej. Pytanie tylko, czy faktycznie jest co przekształcać i jak właściwie to zrobić?

Pośpiech to zły doradca

Związki to bardzo delikatna kwestia, ponieważ oznacza konieczność otworzenia się na drugą osobę, a to większości z nas zawsze przychodzi z trudem, zwłaszcza w okolicznościach, które poniekąd implikują zacieśnianie znajomości. Nie warto się spieszyć, ponieważ można wystraszyć drugą osobę. Relacje buduje się z czasem i w wielu przypadkach znajomość przekształca się w to magiczne „coś więcej” zupełnie bez niczyjej kontroli.

Tylko i aż znajomi – friendzone

Poważnym problemem na tym etapie znajomości jest to, czy przyjaźń i bliższe relacje mężczyzny z kobietą to normalny element w życiu mężczyzny, czy raczej wyjątek. Mężczyźni mają często tendencję do wyobrażania sobie bardzo wiele tylko w związku z faktem, że nawiązała się jakaś nić koleżeństwa, z której wcale nie musi rodzić się żadne zainteresowanie romantyczne. Zaprzyjaźnijcie się i jeśli przyjaźń będzie do czegoś realnie prowadzić, stanie się to w niedługim czasie oczywiste, a jeśli nie, sama przyjaźń to też wartość, nawet jeśli za jakiś czas ma zniknąć naturalnym rytmem.

Blitzkrieg to zły pomysł

Kobiety zawsze doceniają wysiłek włożony nie w ich zdobywanie, ale w relacje z nimi. Nie chodzi bowiem o to, by z tygodnia na tydzień pokonywać kolejne etapy wtajemniczenia i w mgnieniu oka zbudować jakiś wymarzony związek, nawet jeśli wydaje nam się, że to miłość od pierwszego wejrzenia. Chodzi raczej o poznawanie się, nawiązywanie prawdziwej nici zrozumienia, a nie tylko flirtowanie. Kobieta będzie czuła się wyjątkowo i zacznie dostrzegać, że znajomość z nią jest dla mężczyzny ważna, więc będzie otwarta na propozycje przekształcenia znajomości w związek.

Please rate this

3 thoughts on “Czy to jest przyjaźń, czy to jest kochanie?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *