Bezwzględna prawda o samotności Brak ocen

Małżeństwo w dawnych czasach nie miało wiele wspólnego z miłością. Jeśli Maryna we wiosce była w odpowiednim wieku, to żeniła się z Jędrkiem i zakładali wspólne gospodarstwo. Dbali o siebie, rodziły się dzieci, a jakiekolwiek rozwody czy zdrady były nie do pomyślenia.

Czasy zmieniły się bezsprzecznie, co prawda dopiero jakieś sto lat temu, ale dzisiaj małżeństwo i ogólnie związki nie są już widziane w taki sposób. Jest to raczej poszukiwanie szczęścia. Niektórzy szczęście znajdują jako single. W teorii. Prawda bywa niestety dość brutalna, ponieważ człowiek nie jest przystosowany do życia w samotności i uderza to w niego na każdej płaszczyźnie codzienności.

Na własne życzenie

Trzeba pamiętać, że samotność bardzo często jest nie tyle wyborem, co konsekwencją wyborów. Samotne starsze osoby, czyli najczęściej rzucające się w oczy osoby samotne, to bardzo często produkty swojego własnego działania. Nieraz okazuje się, że te osoby miały żony czy mężów oraz mają dzieci, ale ich działania spowodowały, że nikt nie chciał mieć z nimi nic do czynienia. Winne były same sobie.

Czas choroby

Jedną z najważniejszych funkcji rodziny jest wspieranie się w trudnych chwilach, a jednym z najtrudniejszych momentów jest zawsze choroba. Osoba samotna zostaje z nią sama, jest zdana tylko na siebie. Efekty tego to nie tylko dyskomfort. Osoby samotne chorują więcej, mają więcej powikłań, a ich rokowania są zazwyczaj gorsze.

Samotność szkodzi na głowę

Stara panna ze stadem kotów to standard, ale samotność powoduje bardzo wiele różnych groźniejszych lub po prostu niecodziennych dziwactw. Jednym z bardziej znanych w ostatnim czasie zjawisk tego typu jest patologiczne zbieractwo.

Uczucie beznadziei

Wiele osób zapytanych o sens życia zazwyczaj opowiada o swojej drugiej połówce i dzieciach. Są to kwestie, na których zawsze można oprzeć powód swojego istnienia na ziemi. Bez nich wiele osób jest w stanie znajdować cele tymczasowe, ale niejednokrotnie szybko dochodzi do wniosku, ze są to cele sztuczne. Takie osoby cechuje wysoka skłonność do depresji, bulimii i innych zaburzeń psychicznych.

Problemy finansowe

Instytucja rodziny pierwotnie broniła nas przed skrajną biedą i wbrew pozorom ta funkcja do dzisiaj działa. Przez świat zdecydowanie lepiej idzie się we dwoje. Dwie pensje pod jednym dachem to więcej niż dwie pensje pod dwoma dachami osobno. Do tego nie można zakładać, że przez całe życie singlowi się noga nie powinie. Czasami zdarzają się wypadki losowe i bez parasola bezpieczeństwa bywa naprawdę bardzo źle.

 

Radzimy:

Czy istnieje powołanie do samotności?

Są ludzie, którzy są stworzeni do życia w samotności. Można oczywiście taki stan rzeczy nazwać powołaniem.

Jak być wsparciem dla dziewczyny?

Słuchaj, rozmawiaj, przytulaj, dziewczyny lubią takie cechy jak troskliwość i opiekuńczość.

Jak wspierać faceta/partnera w trudnych chwilach/w problemach?

Facet to trudny orzech do zgryzienia. Jeżeli chcesz go wspierać, czasem po prostu przy nim bądź i milcz jak on. Faceci nie są zbyt wylewni, a gdy mają problemy nie rozmawiają o nich jak kobiety.

Kiedy rozpada się małżeństwo?

To trudne chwile dla obojga małżonków. Warto rozstać się w zgodzie, aby dzieci nie ucierpiały na konflikcie.

Forum dla samotnych w małżeństwie/w związku

W internecie znajdziecie wiele forów dla samotnych. Rejestracja na nich jest bezpłatna, a możliwość rozmowy z innymi samotnymi osobami – bezcenna.

Forum dla samotnych i nieśmiałych

Osoby nieśmiałe i samotne mogą szukać wsparcia na forach społecznościowych, gdzie codziennie rejestruje się wiele samotnych i nieśmiałych osób.

Forum dla samotnych po 40/50

Fora internetowe podzielone są według wielu kryteriów, jednym z nich jest także wiek. Wszyscy samotni znajdą bratnie dusze na forach dla samotnych po 40, 50 a nawet 60 roku życia.

Please rate this

3 thoughts on “Bezwzględna prawda o samotności

Dodaj komentarz