Poszukiwania wartościowego człowieka 5/5 (1)

Relacje międzyludzkie nie zawsze są poważnie traktowane, dlatego że nie wszyscy ludzie mają na ich temat poważne przekonania i wychodzą z dość nietypowych założeń. Bardzo dobrze widać to na podstawie zachowania się niektórych ludzi na portalach randkowych.

Wygląd nie ma znaczenia, prawda?

Jednym z najczęściej opowiadanych absurdów jest to, że wygląd nie ma znaczenia. Ludzie próbują to kłamstwo wmawiać sami sobie, ale też innym. Nie jest tajemnicą, że jeśli w związku nie iskrzy, nie ma większych szans na uczucie.

Nie da się kogoś przekonać do rozwinięcia romantycznych uczuć i chociaż oczywiście nie od razu każda potencjalna para rzuca się w wir miłości, to musi istnieć jakiś bodziec, który prowadzi do zapoczątkowania relacji. Kobieta zwykle nie będzie zainteresowana mężczyzną w jej oczach nieatrakcyjnym, tak samo mężczyźni nie mają zwyczaju angażować się w znajomości, gdy spotkana kobieta nie jest w ich guście.

Wygląd to nie wszystko

Z drugiej strony trzeba pamiętać, że wygląd to nie wszystko, tym bardziej jeśli rozmawia się z wyjątkowo atrakcyjną osobą. Głównie chodzi o to, by poznaną osobę właściwie sobą zainteresować. Wśród pań pierwsze zainteresowanie prezentuje się za pomocą gestów i uśmiechów. Kobieta uśmiecha się do „upodobanego” mężczyzny i czeka, żeby to On ją zdobył.

Panowie z kolei nie zastanawiają się nad sposobem podrywu. Liczą, że zwykłe „cześć” zapoczątkuje rozmowę, a znajomość nawiąże się sama. Niestety w rzeczywistości jest inaczej. Na początku znajomości trzeba się bowiem otworzyć, zaproponować temat rozmowy, zaprosić na kawę, dać szansę na nawiązanie pierwszej rozmowy.

Cisza w eterze

Wyjątkowo nieprzyjemne w komunikowaniu się z nieznaną jeszcze osobą, szczególnie poprzez portale randkowe i inne kanały komunikacji internetowej, jest spotykanie się ze ścianą milczenia lub urwanym kontaktem. Jeśli zaczęło się znajomość od prostego „hej”, za którym nie poszło absolutnie nic więcej, można się spodziewać, że wysiłek drugiej strony będzie podobny i ciężko mieć wtedy jakieś wielkie pretensje.

Jeśli jednak została wysłana ciekawa i wyczerpująca wiadomość, a druga osoba po wejściu na profil nie zainteresowała się nami, minimum przyzwoitości nakazuje napisanie tego jasnymi słowami. Zasłanianie się w takim przypadku wszelkiego rodzaju wymówkami, a najczęściej zwykłym milczeniem, jest dość niestosowne. W rzeczywistości taka sytuacja powinna zostać wyjaśniona od początku do końca, albowiem przysłowiowa „cisza w eterze” nie zaprowadzi do nawiązania znajomości, a osoba znajdująca się po drugiej stronie ekranu może poczuć się niezręcznie.

 

Szybkie porady:

Czy wygląd chłopaka/dziewczyny ma znaczenie?

Liczy się wnętrze człowieka, a jeżeli chodzi o wygląd, dobrze aby chłopak był schludnie ubrany i zawsze dba o wygląd zewnętrzny.

Czy wygląd ma znaczenie w miłości?

W prawdziwej miłości wygląd nie ma znaczenia, kiedy ktoś się zakocha, po prostu kocha drugą osobę za to jaka jest.

Co to znaczy być wartościowym człowiekiem?

Definicja wartościowego człowieka jest dość obszerna. wartościowy to znaczy dobry, uczynny, sprawiedliwy, pomocny, miły… cechy człowieka wartościowego można wymieniać bez końca.

Jak ważny jest wygląd zewnętrzny?

Wszystko zależy od nas samych, dla niektórych osób wygląd zewnętrzny ma ogromne znaczenie, inni zwracają większą uwagę na wnętrze drugiego człowieka.

Jak zainteresować sobą chłopaka którego nie znam?

Jeżeli jest to kontakt przez internet, wystarczy zwyczajnie zgadać. W świecie realnym warto się uśmiechnąć, zapytać chociażby o pogodę, odważyć się na pierwszy krok.

Jak zainteresować sobą dziewczynę/chłopaka przez Internet?

Randki internetowe są doskonałym sposobem na zainteresowanie swoją osobą poprzez wysłanie uśmiechu, buziaka bądź krótkiej wypowiedzi powitalnej. Warto pamiętać, aby nasz profil był wypełniony i czytelny, wtedy szansa zainteresowania wzrasta.

Jak zauroczyć sobą faceta/kobietę?

Uśmiechnij się, zacznij pierwszą rozmowę, zapytaj o zainteresowania, odważ się na pierwszy krok.

Please rate this

5 thoughts on “Poszukiwania wartościowego człowieka

  1. wygląd nie powinien mieć znaczenia, niestety większość ludzi patrzy właśnie przez pryzmat wyglądu i oczekuje że znajdzie chodzący ideał, tak jakby ludzie zapomnieli że z czasem się starzejemy i zmieniamy 🙁

Dodaj komentarz