Cykle rozstania przy kruchej stabilizacji Brak ocen

Krucha stabilizacja to termin, który nie ma zazwyczaj większego zastosowania do portali randkowych i randek online, ponieważ pojawia się najczęściej krok dalej w historii związku. Jest to ten etap znajomości, kiedy randki online się już skończyły, miało miejsce kilka randek klasycznych i teraz mówimy już o typowej znajomości, po prostu rozpoczętej w rzeczywistości wirtualnej. Jest to jednak dopiero początek związku, faza w której najczęściej dominuje seks i silne emocje, a partnerzy nie wiedzą, czy są do końca dobrze do siebie dostosowani. Jest to faza emocjonująca, ale krucha właśnie. W przypadku związków z portali randkowych bywa ona bardziej stabilna, ponieważ partnerzy się lepiej poznali zanim do niej przeszli, ale i tak jest krucha. W czasie jej trwania istnieje duże ryzyko powstania cykli rozstania.

Cykle rozstania

Cykle rozstania to dokładnie to, na co wskazuje sama nazwa zjawiska. Polegają one na bardziej lub mniej regularnych trzaśnięciach drzwiami, po których nie chcemy się znać, ale potem, czasami od razu, a czasami po kilku dniach lub nawet tygodniach, wracamy do siebie. O zerwanie jest trudno, razem nam było dobrze i chociaż czasami było też bardzo źle, już od momentu przekroczenia progu w pamięci wyryte znacznie lepiej są te dobre chwile. Co więcej, związek był wygodny, bo teraz kogoś trzeba sobie znowu poszukać. Bywa, że cykli rozstania jest nawet i tuzin, zanim dojdzie do rozstania.

Przebieg cyklów rozstania

Cykle rozstania w zdecydowanej większości ujawniają jedną z dwóch postaci. Jest postać ostra, w której szybko trzaskamy drzwiami, a potem szybko wracamy, przytulamy się i czekamy na następną burzę. W postaci przewlekłej często grozimy sobie rozstaniem, aż wreszcie w czasie jednej kłótni wychodzimy. Potem wracamy, ale jesteśmy tylko gośćmi w domu. Znowu wychodzimy, wracamy i żyjemy obok siebie. Z czasem się uspokajamy, by po okresie neutralnym wznowić kłótnie i zacząć cykl od nowa.

Warto jest nauczyć się rozpoznawać takie zjawiska. Niewiele jest osób, które czegoś takiego w życiu nie doświadczyły przynajmniej na niewielką skalę, ponieważ rozstania są trudne i bolesne, a wracanie do siebie zawsze daje poczucie podobne do łyku chłodnej wody w upalny dzień lub położenia głowy na poduszce po długiej podróży. Niestety, kiedy już tylko taki mechanizm się włączy, związek jest na równi pochyłej. Zdolność do jego szybkiego zakończenia pozwoli wrócić na portal randkowy i poszukiwać prawdziwej miłości.

Please rate this

4 thoughts on “Cykle rozstania przy kruchej stabilizacji

Dodaj komentarz