Kto korzysta z portali randkowych? 5/5 (2)

Portale randkowe są z nami już od dłuższego czasu. Podejście do nich bywa bardzo zróżnicowane. Niektóre osoby szukają tutaj miłości na całe życie, inne są zwyczajnie zainteresowane możliwością poznania kogoś interesującego. Jest to wygodny sposób działania, a do tego słyszymy coraz więcej historii miłosnych, które miały swój początek w portalu randkowym, zatem liczba użytkowników takich serwisów cały czas rośnie.

We współczesnym świecie, w świecie niesamowicie zabieganym, kiedy tylko mamy chwile wolnego, często wykorzystujemy ją dla zwykłego zatrzymania się na moment i odpoczęcia. Jakakolwiek inicjatywa w takim czasie jest naprawdę bardzo trudna. Okazuje się, że dzisiaj nawet jeśli jesteśmy bezpiecznie rozłożeni w fotelu przed telewizorem, możemy być równocześnie na randce internetowej.

Użytkownicy portali randkowych

Jacy właściwie są użytkownicy portali randkowych? Najczęściej są to zapracowani ludzie, którzy nie mają czasu ani siły po pracy wyrwać się i ruszyć na podbój miłości. Z randek online korzystają po części dlatego, że wiedzą iż co 8 para na naszym kontynencie i co 5 para w Stanach Zjednoczonych poznała się właśnie przez portale randkowe. A musimy pamiętać, że tego typu serwisy są z nami przecież całkiem od niedawna i większość obecnych par nie miała szans poznać się w taki właśnie sposób. Z czasem ten odsetek z pewnością będzie rósł.

Miejsce dla nieśmiałych

Co więcej, portale randkowe to znakomite miejsce dla osób nieśmiałych. Tacy ludzie nie wyobrażają sobie, że pójdą gdzieś do baru i nagle zaczną rozmawiać z zupełnie dla siebie obcymi osobami. Zwłaszcza dla wielu kobiet jest to bariera nie do pokonania.

Zazwyczaj historie poznania się poprzez randki w sieci wyglądają inaczej. Jest Ona, która stworzyła profil na portalu randkowym w zasadzie nie wiadomo z jakiej przyczyny i On, który zarejestrował się aby poznać kogoś ciekawego. Zaczęli rozmawiać, bo czemu by nie? Po to właśnie tam “przyszli”.

Co ciekawe, często są to dość burzliwe znajomości, ponieważ to jak się przedstawiamy w opisie, zwykle ma się nijak do rzeczywistości, a nasz profil przedstawia jedynie wyidealizowaną wersję nas samych, istniejącą tylko w naszych głowach. Potem druga osoba docieka, jacy naprawdę jesteśmy i czujemy się zaatakowani. Przecież piszemy, jacy jesteśmy. Znajomość internetowa jest jednak jak najbardziej prawdziwa i przez takie prawdziwe interakcje czasami można zbudować coś naprawdę pięknego.

Please rate this

4 thoughts on “Kto korzysta z portali randkowych?

Dodaj komentarz