Jak często należy badać wzrok? 5/5 (2)

Wizyty u okulisty zazwyczaj nie znajdują się w naszym kalendarzu regularnie zaplanowanych wydarzeń. Do okulisty trafiamy wtedy, kiedy coś się dzieje lub kiedy nasze okulary są już o wiele za słabe dla naszego komfortu. Warto to zmienić.

Raz w roku to minimum

Typowy okulista Warszawa poleci nam, by wizyty zamawiać przynajmniej raz w roku, a większość klinik okulistycznych zaleca pacjentom po 30 roku życia przynajmniej jedną wizytę na 6-9 miesięcy. Spowodowane jest to faktem, że coraz częściej u osób bardzo młodych spotykane są początki poważnych chorób degeneracyjnych narządu wzroku. Cechą wspólną tych chorób jest bardzo powolny, ale nieubłagany rozwój, który prowadzi do tego, że zanim pacjent sam się zorientuje, że coś jest nie tak, w jego oku istnieją już nieodwracalne zmiany, które na zawsze będą rzucać się cieniem na jakości jego wzroku.

Wiele zależy od nas samych

Realną potrzebę odnośnie częstotliwości wizyt u lekarza okulisty najlepiej jest ustalić ze swoim lekarzem. Lekarz w czasie podstawowego badania jest w stanie ocenić wiele czynników ryzyka wpływających na prawdopodobieństwo pojawienia się jednego z licznych schorzeń mogących doprowadzić do bardzo poważnych zaburzeń widzenia.

Please rate this

3 thoughts on “Jak często należy badać wzrok?

Dodaj komentarz