Jaki portal randkowy wybrać? 5/5 (3)

Wybór portalu randkowego nie jest specjalnie trudnym zadaniem. Komplikuje go tak naprawdę tylko ilość potencjalnych opcji, jakie rynek dla nas otwiera. Serwisów randkowych jest całe mnóstwo i nie wiadomo, od czego zacząć przy wyborze właściwego portalu randkowego.

Tym bardziej, że nie ma czegoś takiego, jak portal obiektywnie najlepszy. Każdy z nich ma trochę inne nastawienie i kierowany jest do innej grupy osób. Kluczem do sukcesu jest odnalezienie portalu, który jest dopasowany do naszych potrzeb.

Miłość czy zabawa?

Portale randkowe zaczynały jako portale matrymonialne, na których jedynym celem było znalezienie kogoś do ołtarza. Cały czas jeszcze niektóre portale randkowe deklarują właśnie taki cel. Jeśli interesuje nas ten kierunek znajomości, warto jest wybierać te właśnie portale.

W zdecydowanej większości serwisów będziemy mieli do czynienia z bardziej ogólnym podejściem, czyli nie będzie wskazania konkretnego nastawienia. Są to portale dobre dla osób, które dopiero zaczynają swoją przygodę z randkami w Internecie. Inne portale oferują w sposób otwarty zdecydowanie luźniejsze znajomości. Są nawet takie, które z góry zakładają, że znajomość na nich zakończy się po jednej nocy. Wszystkie z nich to portale dla ludzi i pytanie tylko, jakie są nasze oczekiwania? Znając je – na pewno znajdziemy coś dla siebie.

Dopasowanie partnerskie czy grono podobnych ludzi?

Kolejna kwestia, którą trzeba rozważyć to rodzaj osób, jakie spotykają się na portalach randkowych. Znowu dominują portale ogólne, na których znajdziemy wszystkich możliwych ludzi. Tutaj warto podkreślić, że nawet one dzielą się na serwisy, w których więcej jest osób trochę młodszych lub trochę starszych.

Powinno mieć to znaczenie głównie dla osób trochę starszych, ponieważ serwisy nastawione na pomoc w odnajdywaniu towarzystwa właśnie dla nich, są zazwyczaj prostsze w obsłudze. Posiadają bardziej przejrzystą szatę graficzną i co najważniejsze, gromadzą więcej osób po 50 czy 60 roku życia.

Podział pod tym względem jest bardzo szeroki, ponieważ można znaleźć portale dla osób o konkretnym trybie życia, na przykład bardzo religijne. Są także portale randkowe dla rolników czy wegetarianów. Takie portale zwykle posiadają wyraźnie wyższe statystyki udanego swatania, chociaż oczywiście ilość osób jest na nich stosunkowo niewielka.

Z drugiej strony, jeśli nie czujemy, że posiadamy jakieś specjalne preferencje, znacznie lepszym rozwiązaniem mogą by portale ogólnotematyczne, oferujące mechanizmy dopasowania partnerskiego.

Jaki portal randkowy polecacie?

Znaleźliście już w sieci ranking portali randkowych? Macie swojego faworyta? W obecnych czasach mamy naprawdę ogromny wybór, a najpopularniejsze portale randkowe zwykle możecie znaleźć właśnie w rankingach i na pierwszych stronach wyszukiwarek. Warto stawiać na najlepszych i wybierać portale bezpieczne oraz sprawdzone przez innych użytkowników.

 

Please rate this

5 thoughts on “Jaki portal randkowy wybrać?

Dodaj komentarz