Randki internetowe – dominująca metoda poszukiwania miłości 4/5 (1)

Czasy się  zmieniają. Ten truizm, jak to z truizmami, zawsze jest prawdziwy, ale w ciągu kilu ostatnich dekad przeżywamy najszybsze zmiany, jakie kiedykolwiek zachodziły w społeczeństwach ludzkich. Największą zmianę przyniósł nowy kanał komunikowania się z innymi ludźmi. Mowa oczywiście o Internecie.

Życie przeniosło się do sieci

Nasze życie coraz bardziej zaczęło się przenosić do świata wirtualnego, jak określali to ludzie myślący jeszcze starymi schematami. Dzisiaj już dla nikogo nie jest tajemnicą, że ogólnie rozumiany Internet jest jednym ze sposobów, w jaki komunikujemy się ze światem i w jaki żyjemy. Nie jest on żadnym zastępstwem dla normalnego życia, ale jego ubogaceniem.

Miłość przez Internet

Zjawisko to jest bardzo ważne, ponieważ zaczyna się okazywać, że przez Internet najłatwiej jest znaleźć miłość. I to nie taką miłość, z którą można się umówić na jedno śniadanie, ale taką, z którą się zestarzejemy.

Prym w kojarzeniu par obecnie wiodą portale randkowe, które dobierają na najrozmaitsze sposoby ludzi do siebie pasujących i takich, którzy mogą się sobą nawzajem zainteresować. Co to właściwie znaczy, że ci ludzie do siebie pasują? Ciężko powiedzieć, ale praktyka pokazuje, że elektroniczne sposoby dobierania się w pary często przebijają klasyczne podejścia.

 

Rady:

Jak ludzie dobierają się w pary?

Ludzie dobierają się pod względem wyglądu i na zasadzie podobieństw.

Jakie są wady i zalety zawierania znajomości przez Internet?

Można by tutaj długo pisać. Główną zaletą na pewno jest wszechstronność zainteresowań oraz możliwość poznawania osób z różnych zakątków świata. Wadą jest brak wiedzy, kto siedzi po drugiej stronie komputera i niebezpieczeństwo z tym związane.

Czy związek przez internet z obcokrajowcem ma sens?

Każdy związek przez Internet ma sens, a jeżeli potrafimy dogadać się w obcym języku, związek z obcokrajowcem może być dodatkowo bardzo ciekawy i ekscytujący.

Please rate this

4 thoughts on “Randki internetowe – dominująca metoda poszukiwania miłości

Dodaj komentarz