Opłaty w portalach randkowych – czy warto kupować konta premium? Brak ocen

Słynne powiedzenie, że nie ma nic za darmo, nie do końca jest zawsze prawidłowo rozumiane. Chodzi w nim bowiem o to, że nawet jeśli otrzymamy coś darmo i nie musimy za to płacić, to ktoś inny mimo wszystko koszty poniósł. Nawet w sytuacji skrajnej, kiedy produkty dostajemy od farmera prosto z jego pola, realną zapłatą za nie jest jego praca i koszty z nią związane.

Zawsze ktoś ponosi koszty niezależnie od tego, co dostajemy i zazwyczaj nie jest to dla nas żadna tajemnica. Wiemy na przykład, że jeśli w naszym mieście jest darmowa komunikacja publiczna, my za nią bezpośrednio nie płacimy, ale na koszt utrzymania autobusów i personelu wpływają nasze podatki. Skoro to jest dla nas w pełni oczywiste, dlaczego jesteśmy w stanie przejść do porządku dziennego nad faktem, że istnieją darmowe portale randkowe?

Zastanówmy się chwilę nad tym. Jakim cudem mogą istnieć darmowe portale randkowe, jeśli zaprojektowanie strony internetowej kosztuje, jej utrzymywanie w Internecie i zapewnienie jej odpowiedniego łącza to też koszty. Zapłacić trzeba za domenę i jeśli portal chce mieć wielu użytkowników, ktoś musi zorganizować dla niego odpowiednie działania marketingowe. Niestety w prawdziwych realiach biznesowych nikt nie wykonuje za darmo akcji marketingowych. Oczywistym wnioskiem jest zatem, że ktoś tu jednak płaci.

W przypadku portali randkowych wszystkie koszty są zazwyczaj ponoszone przez grupę osób, która  decyduje się na założenie konta Premium. Najczęściej są to osoby poważnie zainteresowane usługami takich portali, które realnie liczą na sukces i potrzebują maksymalnej funkcjonalności na portalu. Efekt tego jest prosty: grupa osób flirtuje za darmo, inna grupa natomiast ponosi koszty za wyższej jakości usługi. Fakt, że dostają oni możliwość korzystania z portalu na trochę lepszych warunkach, ale to tak naprawdę nic nie zmienia.

Oczywiście darmowych użytkowników w takich sytuacjach nie należy potępiać, bo im więcej osób na portalu tym większa szansa, że znajdzie się kogoś dla siebie, ale równocześnie trzeba rozumieć portale randkowe ograniczające do minimum funkcjonalność kont bezpłatnych. Rzadkością nie są też portale randkowe, które w ogóle kont darmowych nie udostępniają, w zamian oferując szereg dodatkowych usług oraz co najważniejsze bezpieczeństwo danych jakie na portalu zamieszczamy.

 

Zobacz:

Darmowe portale randkowe dla singli

Najpopularniejsze portale randkowe

Największy portal randkowy

Ranking portali randkowych

Portale randkowe bezpłatne

Please rate this

3 thoughts on “Opłaty w portalach randkowych – czy warto kupować konta premium?

Dodaj komentarz