Wiosna jako czas miłości? Brak ocen

Mówi się, że wiosna to czas miłości, czas kiedy wszystko budzi się do życia. Również ludzie w okresie wiosennym częściej poszukują miłości i z bliżej nieokreślonych względów jest im też ją łatwiej znaleźć. Z drugiej strony pojawiają się głosy społeczeństwa, że na taki stan rzeczy ma wpływ wyższa temperatura za oknem i chęć wyjścia z czterech ścian.

Takie odwrócenie zasady „co z oczu, to z serca”. Jak to jest naprawdę? Pewnie nigdy nie będziemy mieli stuprocentowej pewności, ale nie jest to na pewno powód, by zupełnie rezygnować z zadawania tego pytania i poddawać się przed próbą znalezienia jakichkolwiek odpowiedzi.

W dzisiejszych czasach mamy to szczęście, że pod ręką są portale randkowe i randki online, dzięki czemu istnieje jakiś mierzalny mechanizm, który może służyć za narzędzie badawcze. A właściwie za przedmiot badania. Czy istnieje bowiem jakiś specjalny wzrost liczby osób poszukujących się za pomocą portalów randkowych właśnie w czasie wiosny?

Portale randkowe uchylają się od podawania dokładnych danych na ten temat, ponieważ w dużej mierze jest to tajemnica handlowa, ale często przedostają się do Internetu informacje chociażby o tym, ilu użytkowników posiada dany portal. Można to bez większego problemu monitorować i na tej podstawie wyciągać wnioski.

Czyli jak to jest z tą wiosną? Czy w tym czasie pojawia się jakiś znaczący przyrost liczby użytkowników? Wygląda na to, że nie. Jeśli mięlibyśmy to uznać za kryterium oceny wiosny jako okresu zakochanych, raczej musielibyśmy stwierdzić, że mit został rozwiany. Nie powinniśmy jednak być zawiedzeni taką sytuacją, ponieważ wcale nie oznacza ona, że straciliśmy jakąś wielką szansę na miłość i ostatnia deska ratunku popłynęła razem z wiosennymi roztopami.

Nic z tych rzeczy. Prawda przedstawiana pośrednio przez portale randkowe jest taka, że każdy czas jest dobrym czasem na miłość. Nie trzeba koniecznie czekać kilku miesięcy na kwiecień czy chociażby marzec, by poszukać dla siebie miłości. Nie istnieją, a przynajmniej nie zostało to udowodnione, by istniały jakieś specjalne wiosenne afrodyzjaki.

Jeśli singiel zdecyduje w listopadzie, że nie chce być już singlem,  swoje randki online i wszystkie inne klasyczne randki może zaczynać od razu już tego samego dnia. Nie będzie to wcale zmarnowany czas, chociaż na pewno nie da się  zaprzeczyć, że pierwsze romantyczne spacery wśród kwitnących krokusów będą musiały poczekać przynajmniej kilka miesięcy.

 

Dla Ciebie:

Darmowe portale randkowe dla singli

Najpopularniejsze portale randkowe

Największy portal randkowy

Portal randkowy dla katolików

Portal randkowy dla młodzieży

Portale randkowe bezpłatne

Ranking portali randkowych

Please rate this

7 thoughts on “Wiosna jako czas miłości?

Dodaj komentarz