W dużej mierze chodzi tutaj o naszą pracę Brak ocen

Starożytni Grecy uważali, że wszyscy na świat przychodzimy jako jedna całość, ale po drodze zostajemy rozbici na dwie połówki: męską i żeńską. Każdy singiel musi według tej filozofii poszukiwać swojej drugiej połowy, by osiągnąć szczęście. Miłość między nimi to stan błogości wynikający z naprawienia krzywdy, jaką było ich rozerwanie. To bardzo romantyczny obrazek i co podnosi na duchu, wciąż popularny w naszej kulturze.

Jak znaleźć drugą połówkę?

Sęk w tym, że kiedy szukamy drugiej połówki wśród już 7 miliardów ludzi, zadanie może się wydawać naprawdę trudne i wyjątkowo nieosiągalne. Jakie jest prawdopodobieństwo, że ta jedna osoba akurat wybrała ten sam portal randkowy co my? Czy można mieć realnie nadzieję, że zainteresowały ją te same darmowe randki internetowe?

To faktycznie dość trudne pytania, na które równie trudno odpowiedzieć. Na szczęście w rzeczywistości, naszych drugich połówek jest znacznie więcej. Gdyby była to tylko jedna osoba na cały świat, naprawdę znalezienie jej byłoby wyjątkowo trudną i niemalże niemożliwą sztuką.

Dobieramy się w najbliższym gronie

W rzeczywistości zazwyczaj dobieramy się z ludźmi znajdowanymi wokół nas. Portal randkowy zwykle wybieramy w chwili, kiedy w naszym najbliższym otoczeniu nie ma już potencjalnych kandydatów i kandydatek lub po prostu kiedy chcemy poszukać kogoś spoza naszego kręgu znajomych.

Sednem sprawy jest jednak to, że nikt od samego początku nie jest sobie zapisany w gwiazdach. Nawet jeśli na pierwszy rzut oka wydaje się nam, że jakaś para pasuje do siebie idealnie, widzimy tylko ich publiczny obraz. “Kuchnia” ich związku wielokrotnie była burzliwa, nieraz pewnie kłótliwa i bolesna, ale dwoje kochających się ludzi zawsze potrafi dojść do porozumienia.

Miłość trzeba wypracować

Dwoje ludzi może być razem tylko wtedy, kiedy żyjąc ze sobą w zgodzie, mogą równocześnie żyć z drugą osobą. To trzeba wypracować i jest to “nie lada wyczyn” dla obu stron związku. Nie lada wyczyn dlatego, że nic nie przyjdzie do nas bez pracy i nie będziemy mieli miłości jak z bajki czy z filmu.

Dobra wiadomość jest jednak taka, że miłość wcale nie jest losem na loterii czy szczęśliwą gwiazdą. Nie szuka się miłości po całym świecie, nie po to są randki online. Szuka się osoby, z którą miłość miałaby sens, a jeśli ta osoba również będzie chciała nam dać szansę, zacznie się prawdziwa miłość. I jest to też piękne, bo czy miłość, która wymaga świadomości i poświęcenia nie jest więcej warta od miłości, o którą człowiek potknąłby się pewnego razu na chodniku? Taka miłość na pewno jest trwalsza i o wiele wartościowsza.

 

Polecamy:

Najpopularniejsze portale randkowe

Największy portal randkowy

Darmowe portale randkowe dla singli

Portale randkowe opinie

Portale randkowe ranking

 

Please rate this

2 thoughts on “W dużej mierze chodzi tutaj o naszą pracę

Dodaj komentarz