Z Holendrami czasami trudno się dogadać 4/5 (1)

Etnocentryzm to bardzo modne słowo, które w ostatnim czasie robi karierę w dość specyficzny, dwutorowy sposób.

Co to jest etnocentryzm?

Z jednej strony, jest to odsądzane od czci i wiary przekonanie, że nasza kultura jest najlepsza i wszystkie inne są od niej gorsze. Oczywiście każda kultura ma taki pogląd o sobie i o innych. Etnocentryzm – skupienie na sobie.

Z drugiej jednak strony, etnocentryzm robi równie wielką karierę pozytywną, bo niby dlaczego coś miałoby być dla nas dobre tylko dlatego, że dla kogoś innego jest dobre? Mówi się, że najbardziej lubimy piosenki, które już kiedyś słyszeliśmy i coś w tym jest, bo kiedy chcemy wchodzić w interakcje z innymi ludźmi, bez zgrzytów jest to możliwe tylko na w miarę jednolitej płaszczyźnie kulturowej.

Na obczyźnie jest trudniej…

Tym bardziej, jeśli chodzi o jakiekolwiek kwestie romantyczne. Zdajemy sobie sprawę z tego dopiero na obczyźnie, gdzie zdecydowana większość ludzi jest od nas bardzo różna i chociaż nie mają trzech nóg, dwóch głów czy skrzydeł na plecach, zawsze czujemy się trochę nieswojo. Holandia to dobry przykład, bo jest to kraj bardzo liberalny, a my pochodzimy z kultury ultrakonserwatywnej, przez co trudno nam się wyluzować.

Postaw na polski portal randkowy

Holenderski portal randkowy w takiej sytuacji nie jest zazwyczaj dobrym rozwiązaniem. Zakładamy tutaj , że będziemy w stanie porozumieć się z ludźmi, którzy się tam znajdują, ale to zupełnie inna kwestia. Szukając miłości lub po prostu towarzystwa znacznie lepiej jest stawiać na portal randkowy w Holandii.

Na taki portal, który tak naprawdę jest portalem polskim, a takim portalem jest właśnie buziak.nl. W dzisiejszych czasach nie ma żadnych realnych granic, zwłaszcza w Internecie, więc polskie firmy bardzo często otwierają swoje filie w miejscach, do których wyemigrowała coraz większa grupa naszych rodaków.

Ludzie z naszego kręgu kulturowego…

Korzystanie z takiego miejsca daje szereg korzyści. Najważniejsze jest oczywiście to, że wszystko jest po polsku i spotkamy tam osoby z naszego kraju. Co to oznacza? Że są z ludzie z naszego kręgu kulturowego, a to jest właśnie najważniejsze.

Chciałoby się powiedzieć, że nic nie stoi na przeszkodzie, by randki Holandia były tak samo udane, jak nasze polskie randki, ale prawda jest taka, że chociaż nie jest to wizja zupełnie nieprawdopodobna, to przeszkód do pokonania jest naprawdę sporo. W znakomitej większości przypadków nie ma najmniejszego sensu, by zmuszać się do poznawania obcokrajowców, a miłość znaleziona na polskim portalu randkowym to już naprawdę dobra perspektywa.

 

Warto sprawdzić:

Miłość znaleziona na polskim portalu randkowym

Największy portal randkowy

Najpopularniejsze portale randkowe

 

Please rate this

One thought on “Z Holendrami czasami trudno się dogadać

Dodaj komentarz