Singiel na swoim ma łatwiej No ratings yet.

Jak w dzisiejszych czasach wygląda singiel? Co robi i jak żyje? Czy jest to bogaty czy raczej średnio zamożny człowiek? Te i inne pytania nasuwają się, gdy chcemy poruszyć tematykę singla w średnim wieku. Jeżeli mężczyzna bądź kobieta ma już swoje zasłużone trzydzieści parę lat i nadal pozostaje stanu wolnego, z pewnością w życiu ma już wiele, dobrze rozpoczętą karierę zawodową, zadowalającą pensję, mieszkanie na wynajmie…

Single z rodzicami…

W nieco trudniejszej sytuacji są single, którzy nadal mieszkają z rodzicami, oni bowiem zwykle niczym się nie martwią, są wolni i niezależni, a przy tym nadal żyją pod skrzydłami „opieki rodzicielskiej”. Wolą żyć w niezobowiązujących związkach, niż decydować się na pełną odpowiedzialność za swoje życie.

Najwyższa pora, aby pomyśleć o własnym mieszkaniu bądź domku jednorodzinnym, aby się ustatkować. Prawda jest bowiem taka, że nikt z nas nie chce pozostać samotnym do końca życia.

Kariera nie jest najważniejsza

Obecnie na pierwszym miejscu zwykle stawiamy pracę, karierę czy wygodnie urządzone mieszkanko dla jednej osoby, a dopiero w dalszej perspektywie czasu myślimy o związku oraz o możliwości założenia własnej rodziny. To błąd. Wiecznie młodzi nie będziemy, a jeżeli przegapimy czas na założenie rodziny, pozostanie nam już tylko samotność i praca.

Jeżeli nie wynajem to co?

Jeżeli obecnie wynajmujemy kawalerkę, tak charakterystyczne gniazdko dla singla, warto pomyśleć o czymś większym. Może jakiś mały domek na obrzeżach miasta? Może warto zainwestować oszczędności w remont domu, który w przyszłości będzie zwieńczeniem najskrytszych marzeń? Może czas wybrać płytki do łazienki, meble do kuchni czy tralki na taras i zapomnieć o codziennej beztroskiej zabawie?

Kiedy poznamy wybrankę swojego serca, ten czynnik może zaważyć na szybszym ustatkowaniu się. Kiedy zdecydujemy się na poważny związek, być może zaczniemy myśleć o małżeństwie i powiększeniu rodziny. A jeżeli już będziemy mieli choć niewielki domek, przyszłość będzie klarowała się w tęczowych barwach, bez problemów i trosk o kolejne jutro.

Please rate this

4 thoughts on “Singiel na swoim ma łatwiej

  1. jestem singielką, wynajmujemy z koleżankami mały metraż na spółę, fajne takie życie, ale każda z nas marzy stabilizacji i pewności jutra 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *